W ostatnich dniach sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju jest mocno niepokojąca. Rząd postanowił wprowadzić już pierwsze zaostrzenia obowiązujących zasad.

Rząd wprowadził nowy plan walki z koronawirusem

Na czwartkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego przedstawiono nowy plan walki z koronawirusem. Zasady wchodzą w życie już w sobotę.

Jak przypomina portal Lelum, już w sobotę cały kraj będzie objęty żółtą strefą, co oznacza między innymi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Okazuje się jednak, że rząd nie wyklucza wprowadzenia jeszcze bardziej restrykcyjnych obostrzeń.

Czy szkoły zostaną ponownie zamknięte?

Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta, dlatego premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na zebraniu, oprócz premiera Mateusza Morawieckiego, pojawili się także między innymi: minister edukacji Dariusz Piontkowski, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceministrowie edukacji Marzena Machałek i Maciej Kopeć.

Czy możliwy jest scenariusz, w którym szkoły zostaną ponownie zamknięte, a uczniowie będą uczyć się zdalnie?

Nie wydaje mi się, żeby do takiego zamknięcia w pełnym zakresie doszło, jest to według mnie scenariusz bardzo mało prawdopodobny

- powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Jak podaje TVN, rząd bierze pod uwagą kilka scenariuszów lecz w żadnych z nich nie ma mowy o kompletnym zamknięciu szkół. Decyzję rządu w tej sprawie poznamy już dzisiaj.

Premier Mateusz Morawiecki pojawi się na konferencji prasowej, na której ogłosi ostateczną decyzję rządu w sprawie funkcjonowania szkół.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY