Okazuje się, że na początku stycznia wejdą pewne zmiany. Przez nie kierowcy mogą zapłacić aż 400 zł więcej kary za popełnienie pewnego błędu. Co t takiego?

Polscy kierowcy muszą pamiętać o ważnej rzeczy w 2021 roku

Jak informuje Radio Zet, w styczniu 2021 roku wejdą pewne zmiany dotyczące kierowców. Okazuje się, że kara za brak OC, znacząco się podniesie.

Kierowcy, którzy nie będą mieli opłaconego OC, będą musieli zapłacić sporą karę – aż o 400 zł wyższą niż w 2020 roku.

Kierowcy mają powody do radości / cloudfront.net
Kierowcy mają powody do radości / cloudfront.net
Kierowcy mają powody do radości / cloudfront.net

Czym jest to spowodowane? Ze względu na podniesienie płacy minimalnej, w górę poszły również opłaty i kary. Są one bowiem uzależnione od minimalnych zarobków Polaków.

Ten błąd może kosztować polskich kierowców całkiem sporo pieniędzy

Jak rozporządziło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej minimalne wynagrodzenie w 2021 roku wzrośnie o 200 zł w stosunku do bieżącego roku. Czyli od stycznia Polacy dostaną minimum 2800 zł wynagrodzenia.

Warto jednak uniknąć nieprzyjemnych wydatków i pamiętać o ważnym OC. Za jego brak kierowcy samochód osobowych zapłacą karę w wysokości 5600 zł.

Kierowcy muszą się mieć na baczności/screen Pixabay
Kierowcy muszą się mieć na baczności/screen Pixabay
Kierowcy muszą się mieć na baczności/screen Pixabay

Na baczności powinni się mieć również kierowcy ciągników samochodowych, autobusów i samochodów ciężarowych. Mało tego, oni mogą za brak OC zapłacić jeszcze więcej, bo aż 8400 zł kary. Oznacza to, że w ich przypadku kara wzrośnie aż o 600 zł.

To również może Cię zainteresować: MEDIA OBIEGŁA NIEPOKOJĄCA INFORMACJA.JAROSŁAW PINKACH W "RADIU ZET" O NOWYCH RESTRYKCJACH: "TO POWINNO BYĆ WPROWADZONE W MIARĘ SZYBKO"

Portal „Życie” pisał również o: CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Jak informował również portal „Życie”: TRAUMATYCZNA HISTORIA KOBIETA UGRYZIONEJ PRZEZ ROBAKA W TRAKCIE PRAC OGRODOWYCH. W KILKANAŚCIE GODZIN PO POWROCIE DO DOMU TRAFIŁA NA STÓŁ OPERACYJNY