Wygląda na to, że wszyscy użytkownicy dróg, którzy posiadają prawo jazdy, muszą naprawdę uważać. Czy już niebawem zostaną wprowadzone dyskusyjne przepisy?

Nowelizacja przepisów może nieźle namieszać

Ci, którzy uzyskali uprawnienia do prowadzenia pojazdów po 19 stycznia 2013 r., posiadają prawa jazdy na czas określony. Zazwyczaj wynosi on maksymalnie 15 lat. Po upływie tego czasu zmuszeni są wyrobić nowy dokument. Aby go uzyskać muszą oni przedstawić orzeczenie lekarskie, które potwierdza, że kierowca zdolny jest do prowadzenia pojazdów.

Okazuje się, że nawet ci, którzy otrzymali prawo jazdy przed 2013 r., również będą musieli wymienić prawo jazdy co 15 lat. Z tym że nie będą musieli okazywać badania. Dokument przedłuża się z automatu.

Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl

Jak się jednak okazuje w przepisach znajduje się mnóstwo luk, które znacznie utrudniają życie kierowcom. Jak podaje Rzeczpospolita kierowcy z wieloletnim stażem muszą uważać.

Rzeczpospolita na swoich łamach opisała ciekawą historię. Kierowca, który otrzymał uprawnienia do kierowania pojazdami w 2001 r., dwa tysiące dziewiętnastym o to szkolenie, które pozwoliło mu uzyskać uprawnienia na kolejną kategorie. Po zdanym egzaminie mężczyzna starał się o nowy dokument, który uzupełniony został o nową kategorię. Wydane przez starostę dokument posiadam już termin ważności.

Właściciel dokumentu postanowił zawalczyć o to, by uzyskać prawo jazdy bez ograniczeń. W uzasadnieniu swojej prośby zaznaczył, że uprawnienia do po prowadzenia pojazdów posiada od 2001 roku a nowy dokument miał jedynie dodać kolejną kategorie. Sprawa trafiła do sądu w Rzeszowie na szczęście sąd wydał wyrok zgodnie z prośbą kierowcy.

Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl
Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl
Egzamin na prawo jazdy, screen: motofakty.pl

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: OD LISTOPADA WCHODZĄ PODWYŻKI OPŁAT ZA ŚMIECI. URZĄD PRZYPOMINA O KONIECZNOŚCI ZŁOŻENIA DEKLARACJI

Jak informował portal Życie: SENIORZY BĘDĄ MOGLI LICZYĆ NA WYŻSZĄ NIŻ SPODZIEWANA WALORYZACJĘ EMERYTUR? POJAWIŁY SIĘ NOWE WYLICZENIA, SENSACYJNE DONIESIENIA MEDIÓW