Wiele osób uwielbia oglądać różnorodne zjawiska astronomiczne, które pojawiają się na niebie. Jednak wiele z nic możemy obserwować tylko raz na jakiś czas i to właśnie to sprawia, że stają się one jeszcze bardziej niesamowite. Podobne zjawisko będzie miało miejsce niebawem!

Niesamowite zjawisko

Jak informuje portal Wirtualna Polska, już niebawem na naszym niebie będziemy mogli zaobserwować Niebieski Księżyc! Mimo, iż zjawisko to nie jest bardzo rzadkie, bowiem pojawia się co około 2,5 roku, to w tak spektakularnej krasie ostatnio Księżyc był widziany w 1944 roku.

Niebieski Księżyc będziemy mogli obserwować dokładnie 31 października 2020 roku, co dodatkowo sprawia, że w październiku będzie tu już druga pełnia! Co więcej, pełnię tę będzie można zaobserwować na całym świecie – będzie ona bowiem niezależna od strefy czasowej. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio właśnie w 1944 roku.

Niebieski Księżyc wywołuje niesamowity zachwyt

Część naukowców wskazuje, że Niebieski Księżyc jest trzecią pełnią w sezonie astronomicznym. Jednak NASA Niebieskim Księżycem określa drugą pełnię, która występuje w tym samym miesiącu kalendarzowym. Warto tutaj zaznaczyć, że do takiej sytuacji nigdy nie dojdzie np. w lutym, bowiem cykl księżycowy to 29,5 dnia.

Niebieski Księżyc będziemy mogli obserwować w Polsce 31 października od godziny 15:51. Co więcej, nasz satelita znajdzie się w odległości 405 290 km od naszej planety, czyli będzie to praktycznie najdalsze położenie. Dwie ostatnie pełnie Księżyca w tym roku przypadną na 30 listopada i 30 grudnia.

Jak informował portal "Życie": DANIEL MARTYNIUK POKAZUJE SWOJE PRAWDZIWE OBLICZE. MĘŻCZYZNA NIE MA SKRUPUŁÓW W STOSUNKU DO SWOJEJ BYŁEJ ŻONY

Przypomnij sobie: ADAM MAŁYSZ POKAZAŁ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH SWÓJ OGRÓD. TO, CO WŁASNORĘCZNIE W NIM ZROBIŁ WPRAWIA W ZACHWYT. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI

Portal "Życie" pisał również: KAŻDEGO DNIA PADAJĄ NOWE REKORDY ZAKAŻEŃ W POLSCE. NIE WYGLĄDA TO OBIECUJĄCO. SZCZERA WYPOWIEDŹ WIRUSOLOGA NA TEMAT SYTUACJI W KRAJU