Lato dobiegło końca, jednak jesień to wspaniały czas dla turystów, którzy uwielbiają wysokogórskie wyprawy. Takich turystów nie brakuje w Tatrach, gdzie obecnie zrobiło się tłoczno.

Niespotykane zwierzę!

Górscy turyści bardzo chętnie dzielą się przygodami jakie spotkały ich na szlaku za pośrednictwem grupy facebookowej – Tatromaniacy. To właśnie tam niewykle często pojawiają się porady dotyczące górskich tras, sprzętu czy też spotkanych na szlakach zwierząt.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, ostatnio na grupie pojawiło się zdjęcie, które mocno zaskoczyło fanów Tatr. Niemałego zamieszania narobił bowiem ślimak!

- A co to za niebieski przyjaciel? – napisał internauta, który opublikował zdjęcie niespotykanego ślimaka.

Pod zdjęciem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Komentujący nie kryli zaskoczenia takim stworem.

- Mega. One wyglądają jak z innej planety – skomentował jeden z członków grupy.

YouTube

Ślimak, który wzbudził sensację!

Jak się okazuje ten niebieski ślimak to pomrów błękitny, którego można spotkać nie tylko w Tatrach, ale także w Beskidach i Bieszczadach. Do niedawna był uważany za endemit wschodniokarpacki.

Ślimaki te są przeważnie koloru fioletowego lub niebieskiego, ale często można spotkać także brązowe osobniki. Dodatkowo młode mają na swojej skórze pasy, które podczas dorastania zanikają. Muszla tego gatunku to płytka, która jest schowana pod płaszczem.

Jeśli chcemy spotkać na swojej drodze tego ślimaka, to warto wybrać się na spacer do lasu iglastego lub drzewiastego. Niektóre osobniki można napotkać także w kosodrzewinie. Pomrów błękitny uwielbia miejsca zacienione np. pod kamieniami lub pniami martwych drzew.

Posted by Rafał Popczyk on Sunday, October 4, 2020

Jak informował portal "Życie": WICEMINSITER ZDROWIA WYJAWIŁ, JAK MINISTERSTWO ZDROWIA ZAMIERZA PORADZIĆ SOBIE Z PANDEMIĄ. JAKIE KROKI ZOSTANĄ PODJĘTE

Przypomnij sobie: JERZY FEDOROWICZ CODZIENNIE MUSI MIERZYĆ SIĘ Z POWAŻNĄ CHOROBĄ. AKTOR PRZECHODZI NIESAMOWICIE TRUDNE CHWILE

Portal "Życie" pisał również: MIJA KOLEJNY ROK, ODKĄD ANNY PRZYBYLSKIEJ NIE MA Z NAMI. WZRUSZAJĄCE SŁOWA MAMY AKTORKI, KTÓRA PRZYCHODZI NA MIEJSCE OSTATNIEGO SPOCZYNKU CÓRKI