Jak podaje portal "Ze stadionu", zwycięstwa i osiągnięcia Adama Małysza poza satysfakcją i radością, przynosiły skoczkowi również całekiem duże pieniądze. Po zakończeniu kariery sportowej Małysz także nie może narzekać na finanse. Dla wielu osób takie zarobki są marzeniem.

Adam Małysz kariera sportowa

Karierę skoczka narciarskiego Małysz zakończył już dawno. Nie oznacza to jednak, że nie ma już wpływu na tę dyscyplinę. Jako dyrektor do spraw skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim odpowiada za rozwój tych dyscyplin. Na jaką pensję może liczyć?

W trakcie swojej kariery w skokach narciarskich Adam Małysz zarobił 30 milionów złotych. Adam Małysz nie narzekał na brak kontraktów sponsorskich. Zresztą do dziś jest związany z firmą Red Bull. Także w PZN Małysz nie może narzekać na kwestie finansowe. Ile zarabia?

YouTube

Wynagrodzenie Adama Małysza

Zatrudniony na stanowisku dyrektorskim Małysz odpowiedzialny jest za prawidłowe funkcjonowanie skoków narciarskich w naszym kraju. Nie ma oficjalnych danych dotyczących kwoty wynagrodzenia Małysza, ale dziennikarze nie mają wątpliwości, że może ona dorównywać tej pobieranej przez Apoloniusza Tajnera.

YouTube

Były trener Adama Małysza otrzymuje w Polskim Związku Narciarskim wynagrodzenie w wysokości 15 tysięcy złotych miesięcznie. Wielu nie ma wątpliwości, że Adam Małysz zasłużył na podobną kwotę swoimi osiągnięciami zawodowymi. Wy też tak sądzicie?

To też może cię zainteresować: Jacek Kurski wychwala Roberta Lewandowskiego pod niebiosa. Co zdaniem prezesa TVP czyni piłkarza lepszym od noblistów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Martyniuk straciła panowanie nad sobą. Mama Daniela Martyniuka wypomina Ewelinie błędy. Co powiedziała

O tym się mówi w Polsce: Przed Kingą Dudą postawiono zadanie. Czy córce prezydenta uda się z niego wywiązać

O tym sie mówi na świecie: Aż trudno uwierzyć w to, co przeżyła pacjentka jednego ze szpitali. Kobieta nagrała wszystko przed tym, jak odeszła