Jak podaje portal "W TV", dziennikarz "Rzeczpospolitej" zaapelował do Kingi Dudy o to, żeby wyraziła sprzeciw wobec nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji. Jacek Nizinkiewicz zdecydował się na taki krok w związku z pełnioną przez córkę prezydenta funkcją doradcy społecznego w Kancelarii Prezydenta.

Nie cichną echa nominacji Kingi Dudy

Stanowisko doradcy społecznego w Kancelarii Prezydenta dla Kingi Dudy odbiło się w mediach szerokim echem. Nie wszystkim taki wybór przypadł do gustu. Wskazywano, że jest to przykład nepotyzmu. Dla innych taki wybór nie był żadnym problemem, bo wierzą, że Kinga ma kompetencje do pełnienia tej funkcji.

W zwiazku z pełnioną przez Kingę Dudę funkcją Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" zaapelował, żeby zabrała ona stanowisko w sprawie nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki.

"Nowy rząd jeszcze nie został zaprzysiężony. Kinga Duda, społeczny doradca PAD, może zaapelować do taty, żeby nie zgodził się na zaprzysiężenie Przemysława Czarnka na ministra edukacji. W wieczór wyborczy córka PAD apelowała o tolerancję, po ataku na osoby LGBT. Czas na sprawdzam" - napisał na Twitterze Nizinkiewicz.

Pamiętne wystąpienie Kingi Dudy

Nizinkiewicz wspomniał w swoim wpisie o występie Kingi Dudy w czasie wieczoru wyborczego jej ojca Andrzeja Dudy. Apelowała wówczas o równe traktowanie i szacunek dla wszystkich osób, niezależnie od ich poglądów, orientacji i wszystkich różnic.

"Chciałabym zaapelować o to, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści, absolutnie nikt" - mówiła wówczas Kingda Duda.

Myślicie, że córka prezydenta przychyli się do apelu Nizinkiewicza?

To też może cię zainteresować: Agata Duda w ogniu krytyki. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. Co zrobiła pierwsza dama

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia nie ma wątpliwości, co do zagrożenia, jakie jest obecne w naszym kraju. Polacy powinni zwrócić uwagę na najnowsze informacje

O tym się mówi: Niepokojące wieści płyną z Ministerstwa Zdrowia. To może zdenerwować wielu Polaków. Chodzi o Wszystkich Świętych