Od marca zmagamy się z pandemią koronawirusa, która niewątpliwie jest głównym tematem wśród Polaków. Jednak Ministerstwo Zdrowia przypomina, że nowy wirus nie jest jedynym powodem, przez który umierają Polacy.

Koronawirus nie jest jedynym problemem w naszym kraju!

Lato skończyło się na dobre, a wraz z jesienią obok koronawirusa, który jest naszym problemem prawie od początku tego roku, pojawi się jeszcze grypa. Jednak Ministerstwo Zdrowia zwróciło uwagę na fakt, że powinniśmy uważać nie tylko na wirusy. Naszym dość sporym problemem są także inne choroby.

Jak podaje portal Pikio, Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim koncie na Twitterze filmik, który przypomina o wczesnej diagnostyce czerniaka. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, ten typ nowotworu jest praktycznie całkowicie wyleczalny, jeśli tylko zostanie wcześnie zdiagnozowany.

Źródło: onkonet.pl

Ważna informacja od Ministerstwa Zdrowia!

Ministerstwo Zdrowia przypomina, aby jak najszybciej zgłosić się do lekarza jeśli tylko na naszym ciele pojawią się narośla, nowe znamiona lub też zauważymy zmiany w okolicy znamion lub pieprzyków, które mieliśmy na swoim ciele już wcześniej.

- Wcześnie wykryty czerniak jest prawie w 100% wyleczalny. Jeśli zaobserwujesz: nowe znamiona, narośla, przebarwienia lub zmiany w już istniejących pieprzykach to sygnał, aby jak najszybciej skonsultować się z lekarzem – brzmi komunikat Ministerstwa Zdrowia.

Pamiętajmy więc, aby jak najszybciej udać się do dermatologa, jeśli tylko zauważymy niepokojące zmiany na swojej skórze. Nie warto zwlekać z diagnostyką tak poważnych chorób, bowiem czas odgrywa tutaj ogromną rolę.

Jak informował portal "Życie": ROBERT LEWANDOWSKI ZNÓW OKAZAŁ SIĘ NIEWĄTPLIWYM LIDEREM. KOLEJNY, OGROMNY SUKCES NASZEGO PIŁKARZA. MAMY POWODY DO DUMY

Przypomnij sobie: JAKI JEST STAN ZDROWIA DOROTY GARDIAS? GWIAZDA NADAL PRZEBYWA W SZPITALU. FANI TRZYMAJĄ KCIUKI ZA SZYBKI POWRÓT DO ZDROWIA

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI, KIEDY POJADĄ ZATANKOWAĆ SAMOCHÓD. NA STACJACH BENZYNOWYCH ZOSTAŁY WPROWADZONE OGROMNE ZMIANY