Jak donosi "Lelum", Ministerstwo Edukacji Narodowej podało na mediach społecznościowych ważną dla uczniów i ich rodziców wiadomość.

Resort informuje Polaków o stanie funkcjonowania placówek ośwoatowych

Dane te dotyczą dnia 30 września. Pochodzą one z informacji uzyskanych od Kuratorów Oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Z danych wynika, że w skali całej Polski, 99,10 procent funkcjonuje w trybie stacjonarnym, 0,20 procent w trybie zdalnym, a 0,70 procent prowadzi zajęcia w trybie mieszanym. Na Facebooku MEN czytamy:

Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (stan na 30.09, godz. 14.00): ➡️48 047 – tryb stacjonarny (99,10 proc. wszystkich), ➡️343 – tryb mieszany (tj. 0,70 proc. wszystkich), ➡️104 – tryb zdalny (tj. 0,20 proc. wszystkich). #BezpiecznaSzkoła #bezpieczeństwo

Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (stan na 30.09, godz. 14.00): ➡️48 047 – tryb stacjonarny...

Posted by Ministerstwo Edukacji Narodowej on Wednesday, September 30, 2020

Ponad to, na stronie facebookowej resort opublikował informację dotyczącą Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który poświęcony był między innymi aktualnej sytuacji funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

🎥 Dziś z udziałem wiceminister edukacji Marzena Machałek odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Głównym tematem wideokonferencji była aktualna sytuacja dotycząca funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. #BezpiecznaSzkoła #szkoła

🎥 Dziś z udziałem wiceminister edukacji Marzena Machałek odbył się Konwent Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i...

Posted by Ministerstwo Edukacji Narodowej on Wednesday, September 30, 2020

Miejmy nadzieję, że dane statystyczne niebawem pokażą 100 procent szkół i placówek oświatowych prowadzących zajęcia wyłącznie stacjonarnie.

O tym się mówi: Anna Lewandowska wymachuje wielkim brzuchem i potężną pupą. Co tym razem promuje trenerka

Zerknij tutaj: Bursztyn i jego niesamowite energetyczne właściwości. Co kryje się w tej skamieniałej żywicy

Przypominamy: Łukasz Szumowski zniknął ze sceny politycznej? Gdzie się podział minister zdrowia w obliczu nadchodzącej "drugiej fali"