Jak podaje "Pikio", media obiegła niepokojąca wiadomość dotycząca seniorów w Polsce. Nikt nie mógł przewidzieć tego, że czternasta emerytura jednak nie będzie wypłacona każdemu.

Co się znowu pozmieniało

Temat trzynastej emerytury był jednym z najgorętszych w ostatnim czasie w mediach. Jednym pasowało takie rozwiązanie, widząc w nim spory zastrzyk potrzebnej gotówki, natomiast inni byli zdania, że woleliby otrzymywać większe świadczenia emerytalne.

Szumnie omawiana czternasta emerytura, na którą liczą seniorzy, może niestety nie być wypłacona każdemu upoważnionemu do pobierania świadczenia. "Dziennik Bałtycki" porusza kwestię czternastki, a dokładniej jej wysokości.

W wariancie optymistycznym waloryzacja ukształtuje się na poziomie 3,18%, co oznaczać będzie, że na każdy 1 tys. złotych świadczenia przypadałoby 31,8 zł brutto podwyżki, - w wariancie skrajnie optymistycznym waloryzacja wyniesie 3,58%, - realny wskaźnik waloryzacji może wynieść około 2,8%.

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej wyjawił, że 14. emerytura wyniesie 1300 złotych brutto. Szwed zdradził także, że jest możliwe wypłacenie "czternastki" w kolejnych latach, oczywiście jeśli pozwolą na to finanse publiczne.

Należy przypomnieć, że emeryci pobierający świadczenia do 2 200 złotych brutto, otrzymają podwyżki nie niższe, niż 70 złotych brutto.

Miejmy nadzieję, że złe prognozy nie sprawdzą się, jak obietnice wyborcze wielu polityków.

Co sądzisz o przewidywaniach dotyczących przyszłych świadczeń?

O tym się mówi: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało

Zerknij tutaj: Choruje na nią Lech Wałęsa. Jej symptomy można rozpoznać obserwując paznokcie. To podstępna choroba

O tym nie można zapomnieć: Bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Warto poznać kilka ważnych zasad