Już wkrótce czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Aktualnie zmiany czasowe w Polsce przeprowadzane są dwa razy do roku. Nie potrwa to długo. Zgodnie z decyzją Unii Europejskiej wkrótce wszystko ulegnie zmianie…

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Jak przypomina o2, zmiana czasu z letniego na zimowy w 2020 roku sprawi, że dzień będzie o godzinę krótszy. To już niedługo, co można odczuć także ze względu na fakt, że w otoczeniu zaczyna panować jesienna aura, a kalendarzowa jesień nastanie już 23 września.

Warszawa. Jesień w Parku Ujazdowskim./autor: ElaJ
Warszawa. Jesień w Parku Ujazdowskim./autor: ElaJ
Warszawa. Jesień w Parku Ujazdowskim./autor: ElaJ

W tym roku zegarki przestawiamy w nocy z soboty, 24 października, na niedzielę, 24 października. Będzie to zmiana czasu z 3 w nocy na 2.

Jak podaje WP, Unia Europejska w 2018 roku zadecydowała, że podejmie się wycofania zmiany czasu we wszystkich państwach członkowskich. Parlament Europejski już przegłosował projekt – ostatnia zmiana czasu odbędzie się w 2021 roku.

Dyrektywa nakazuje krajom należącym do UE podjęcie decyzji, który czas będzie w nich obowiązywał, do kwietnia 2020 roku. Możliwe, że cała UE zdecyduje się na wprowadzenie tego samego czasu.

Ostatnia zmiana czasu będzie mieć miejsce w 2021 roku. Zależnie od tego, czy Polska pozostawi na stałe czas letni, czy zimowy, ostatnie przestawianie zegarka będzie nas czekać w nocy z 27 na 28 marca lub w nocy z 30 na 31 października.

Zmiana czasu. Źródło: expressbydgoski.pl
Zmiana czasu. Źródło: expressbydgoski.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NIETYPOWE ZACHOWANIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ CHODZIĆ DO SZKOŁY Z KATAREM I ZŁYM SAMOPOCZUCIEM. UKRYWAJĄ DOLEGLIWOŚCI, BO BOJĄ SIĘ UZNANIA ZA CHORE NA COVID

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWOŚĆ DLA WIDZÓW TVP, UCIESZĄ SIĘ PRZEDE WSZYSTKICH STARSI WIDZOWIE. TO NOWATORSKI POMYSŁ JACKA KURSKIEGO, MA PRZYCIĄGNĄĆ TŁUMY PRZED TELEWIZORY