Okazuje się, że w nowej umowie podpisanej między Telewizją Polską a Episkopatem znalazł się nieoczekiwany i rewolucyjny zapis – od tej pory codziennie będzie można zobaczyć w TVP mszę świętą!

Ponadto, na kanałach regionalnych, a także w TVP Info ma pojawiać się znacznie więcej katolickich programów i treści. Czy to posunięcie zapewni większą oglądalność telewizji publicznej?

Msza święta codziennie w TVP! Nowość za sprawą Jacka Kurskiego!

Na taki pomysł nie wpadł do tej pory żaden prezes TVP na przestrzeni jej istnienia. W ten sposób Jacek Kurski chce dać dostęp do uczestnictwa w ważnym obrzędzie każdemu widzowi TVP. O co chodzi?

Jak donoszą media, Jacek Kurski i członek zarządu TVP podpisali w imieniu władz TVP nową umowę z polskim Episkopatem. Instytucję Kościoła Katolickiego reprezentowali biskup Artur Miziński oraz arcybiskup Wacław Depo.

Jak donosi Pikio, według nowych zapisów umowy w TVP codziennie pojawiać się będzie msza święta, ale na tym nie koniec. Okazuje się, że nowe porozumienie to nowela umowy zawartej 12 lat temu, a nowe zapisy mają związek z pandemią koronawirusa.

Codzienna transmisja mszy świętej trafiła do ramówki TVP w związku z pandemią już w połowie marca, gdy nie można było chodzić do kościoła na normalne nabożeństwa.

Jednak jak wynika z porozumienia między obiema stronami msza święta wjedzie do ramówki TVP na stałe.

To jednak nie wszystko – w TVP będzie można również zobaczyć codzienną transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego (emisja o godzinie 15). Na TVP Info trafi znacznie więcej treści katolickich, w tym nowe programy.

Jak informował portal „Życie”: ROBERT LEWANDOWSKI POCHWALIŁ SIĘ ZDJĘCIEM Z SIOSTRĄ, MILENĄ. INTERNAUCI SĄ BARDZO ZASKOCZENI TYM, W JAKICH WARUNKACH MIESZKA

Przypomnij sobie: OGROMNA ZMIANA CÓRKI KASI KOWALSKIEJ. MŁODA KOBIETA POSTAWIŁA NA BARDZO ODWAŻNĄ FRYZURĘ I KOLOR. TERAZ JEST WRĘCZ NIE DO POZNANIA

Portal „Życie” pisał również: KATARZYNA CICHOPEK Z MĘŻEM WŁAŚNIE PODZIELILI SIĘ ZE ŚWIATEM RADOSNĄ NOWINĄ. W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH MAŁŻEŃSTWA POSYPAŁY SIĘ SZCZERE GRATULACJE