Film z owcami w roli głównej to prawdziwy hit Internetu. Wideo nagrane przy ulicy Andersa w Bielsku-Białej cieszy się ogromną popularnością. Nagranie w zaledwie dwa dni osiągnęło 15 000 lajków i 1,2 tys komentarzy.

Stado owiec przechodzi po pasach. Film robi furorę w sieci

Film przedstawia najprawdopodobniej tzw. Redyk jesienny, czyli wyprowadzenie owiec z wypasu na górskich halach. Redyk przeprowadza się zazwyczaj dwudziestego ósmego lub 29 września. Jest to bardzo popularna tradycja górska.

- W tym roku redyk, czyli uroczysty spęd, zaplanowano na 10 października – mówi Faktowi jeden z mieszkańców Szczawnicy.

I tak się powoli żyje na tej wsi ;)

Bielsko-Biała, al. Andersa 21.09.2020 #takasytuacja 🐑 Barany na zebrze Pasterska Osada 👌 📽️: Maksiu

Posted by Bielskie Drogi on Monday, September 21, 2020

- U nas idą wzdłuż drogi praktycznie cały czas, tylko gdzie mogą schodzą z niej, np. na trasę wzdłuż Grajcarka. Od Jaworek do Nowego Targu prowadzi jedna ciągła droga, a spędy pojedynczego stada trwają dobry tydzień, czasem więcej. Widuję baców obozujących w kilku strategicznych miejscach na trasie Szczawnica - Nowy Targ - wyjaśnia w rozmowie z Fakt24.

Jesienny Redyk 🐑🍂🐑 Znamy już datę 📅 10 października 😁 🐑🐑🐑🐑 Ponad tysiąc owiec tradycyjnie przejdzie ulicami Szczawnicy z...

Posted by Szczawnica Uzdrowisko on Friday, September 11, 2020

To też może cię zainteresować: Gwiazdor „13 posterunku” i „Klanu” odszedł na zawsze. Nikt się tego nie spodziewał, nagłe odejście aktora to rozpacz dla bliskich i fanów