Gdy Pentagon potwierdził, że prezydent USA Donald Trump nakazał zgładzenie generała dywizji irańskiej gwardii rewolucyjnej Qasema Soleimaniego podczas nalotu na międzynarodowe lotnisko w Bagdadzie, kilka godzin później najwyższy przywódca Iranu Ali Chamenei powiedział , że „czeka na Stany Zjednoczone ostry odwet”.

Niedowiarki spotka kara

Nawet gdy rozwój wypadł gwałtownie i szybko, ludzie zaczęli korzystać z mediów społecznościowych, aby udostępniać memy, dowcipy i GIF-y o tym, że III wojna światowa wydawała się nieunikniona.

Pentagon powiedział, że generał Soleimani i jego siły Quds „byli odpowiedzialni za śmierć setek członków amerykańskich i koalicyjnych żołnierzy oraz rany tysięcy innych”. Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Javad Zarif powiedział, że posunięcie Stanów Zjednoczonych było „niezwykle niebezpieczną i głupią eskalacją”.

Ceny złota i ropy wzrosły, podczas gdy giełdy na całym świecie spadły z powodu eskalacji napięć. Atak dronów ma miejsce po tym, jak kilkudziesięciu demonstrantów wtargnęło na teren ambasady Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie, wybijając okna i podpalając, a tysiące ludzi tłoczyło się na ulicach skandując „Śmierć Ameryce”. Stany Zjednoczone uważają, że atak na teren ambasady był kierowany z Teheranu i kierowany przez milicję Kata'ib Hezbollah, która różni się od Hezbollahu w Libanie, ale podobnie jak ten ostatni jest ściśle powiązana z siłami Quds, zagranicznym skrzydłem operacyjnym Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej.

Jak widać, konflikty zbrojne się nasilają i można się spodziewać, że będą krwawsze, niż możemy sobie wyobrazić. Co o tym mówił Ojciec Pio?

Całej ludzkości grozi niebezpieczeństwo. Niebo czekało długo i ostrzegało, ale ludzie się tym nie przejmują. Gdy będzie za późno, wyłoni się duży głaz z nocnej mgły. Nocą nagle, bez wypowiedzenia, rozpocznie się wojna. Z południa przylecą czarne i szare ptaki z taką potęgą, że zmienią widok nieba i ziemi. Czołgi będą miażdżyć domy z ludźmi, z których zwisać będą martwe, zwęglone twarze.

Czy słyszeliście o Trzech Dniach Ciemności?

O tym się mówi: ZUS wznawia wysyłanie ubezpieczonych na rehabilitacje. Które sanatoria znalazły się na liście i jakie warunki trzeba spełnić, by pojechać

Zerknij: Zosia nie zdołała się nauczyć, jak samodzielnie prowadzić dom. Jej teściowa postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce