Czy to dobra informacja dla przechodzących w ciężki sposób COVID-19? To okaże się już wkrótce, gdyż na konferencji prasowej prezes zarządu Biomedu Lublin, Marcin Piróg, poinformował o zakończeniu procesu rozlewu immunoglobuliny anty-SARS-CoV-2.

Medykament trafi jednak najpierw do badań klinicznych w czterech ośrodkach – w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie. Łącznie testom ma zostać poddanych 400 pacjentów.

– Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa - wyjaśnił na konferencji prasowej senator dr Grzegorz Czelej, pokazując ampułkę z lekiem, cytowany przez serwis Wirtualna Polska.

Wiadomo, że lek to dzieło oparte o „ofiarność polskich ozdrowieńców” i dlatego trafi do Polaków jako pierwszych. Jak wyjaśnił senator, to Polacy powinni wymyślić dla niego nazwę, gdyż to polski produkt.

– Czas też, aby polski lek na COVID-19 stał się priorytetem dla wszystkich – mówił senator Czelej.

Lek na COVID-19 prosto z Polski wejdzie do badań klinicznych. Trafi do 400 pacjentów

Okazuje się również, że leczenie COVID-19 osoczem ozdrowieńców zostało zaakceptowane przez Światową Organizację Zdrowia, a także Ministerstwo Zdrowia w Polsce, a naukowcy na świecie przekonują o dużej skuteczności terapii właśnie osoczem ozdrowieńców.

Spółka Biomed Lublin przekonuje również, że jeśli plan się powiedzie to Polska będzie pierwszym krajem, który posiada skuteczny lek na koronawirusa, który go neutralizuje.

Produkcja leku rozpoczęła się 18 sierpnia, a wykorzystano do tego 150 litrów krwi osób, które wyzdrowiały z COVID-19 i miały we krwi przeciwciała. Byli to głównie górnicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

– Bezpieczeństwo leków z osocza jest udowodnione kilkudziesięcioletnią praktyką, co potwierdzają eksperci. Apeluję więc do stosownych organów o wydanie decyzji o dopuszczeniu tego leku na koronawirusa w "trybie epidemicznym – apelował podczas konferencji senator Czelej.

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE