Jak podaje "Pomponik", widziana ostatnio na scenie podczas festiwalu w Opolu Stanisława Celińska, jak zwykle zachwycając widzów wybuchem energii, nie pokazała po sobie potwornego cierpienia. Jej profesjonalizm pozwolił ukryć ból fizyczny od początku do końca występu.

Przyjaciółka Stanisławy Celińskiej zdradziła jej stan zdrowia

Jak się okazuje, aktorce doskwiera ból kolan, stawów, nóg. W prawdzie lekarze zalecają operację, jednak aktorka obawia się tej ingerencji w obecnej sytuacji w służbie zdrowia. jej przyjaciółka z troską opowiada o stanie zdrowia Stanisławy Celińskiej.

To trudna decyzja, tym bardziej, że służba zdrowia jest w kryzysie przez pandemię koronawirusa. Ale Stasia musi wreszcie o siebie zadbać. Chciałaby jeszcze długie lata pracować na scenie, a do tego potrzebna jest świetna kondycja.

Choroba zwyrodnieniowa dopada częściej kobiety, niż mężczyzn

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszym typem choroby zwyrodnieniowej stawów i dotyka dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn w wieku 60 lat i starszych.

Istnieją 2 rodzaje choroby zwyrodnieniowej stawów - pierwotne i wtórne. Pierwotne zapalenie kości i stawów występuje, gdy chrząstka między kościami ulega degeneracji. Wraz z wiekiem zawartość wody w chrząstce zmniejsza się, co czyni ją słabszą i bardziej podatną na uszkodzenia. Z drugiej strony, wtórna choroba zwyrodnieniowa stawów nie jest związana ze starzeniem się i jest spowodowana urazami, chorobami lub czynnikami genetycznymi. Oba typy choroby zwyrodnieniowej stawów mogą wpływać na palce, biodra, kolana, kostki lub palce u nóg.

Objawy obu typów choroby zwyrodnieniowej stawów są podobne. Ból i sztywność dotkniętych stawów podczas lub po ruchu są częste, podobnie jak tkliwość i obrzęk. Doświadczysz utraty elastyczności dotkniętych stawów i uczucie zgrzytania, któremu będą towarzyszyć kliknięcia lub trzaski. We wczesnych stadiach choroby zwyrodnieniowej stawów możesz odczuwać ból i dyskomfort tylko podczas używania stawów lub po przebudzeniu się rano. Jednak wraz z pogorszeniem się stanu mogą wystąpić te objawy, nawet gdy odpoczywasz.

Czego życzysz Stanisławie Celińskiej prócz powrotu do sprawności?

O tym się mówi: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi

Zerknij: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła