Jak podaje portal "O2", największa z 5 zmierzających w kierunku Ziemii asteroid mierzy 50 metrów. Japonia chce wysłać statek badawczy na jedną z nich. Wszystko ma się odbyć w ramach projektu Hayabusa2, który ma na celu zebranie próbek z mijających naszą planetę asteroid.

5 asteroid mienie naszą planetę

21 września obok naszej planety przeleciały dwie asteroidy: 2020 RQ6 i 2020 SJ2, które mierzyły odpowiednio 10 i 16 metrów. Minęły one naszą planetę w odległości 1,2 miliona kilometrów. 22 września przelecą obok trzy obiekty. Największy z nich to asteroida 2020 RD5, której średnica wynosi 50 metrów.

Przeleci ona obok naszej planety z prędkością rzędu 61 tys. km/h mijając naszą planetę w odległości 4 milionów kilometrów. Niedługo potem Ziemię minie w odległości 1,2 miliona kilometrów meteroid 2020 SM2, którego średnica nie przekracza 6 metrów. Ten swoisty pochód obiektów kosmicznych zamknie 27-metrowa asteroida 2020 RB6. Minie on naszą planetę w odległości 2,5 miliona kilometrów, poruszając się z prędkością 71 tys. km/h.

NASA zapewnia, że wszystkie obiekty miną naszą planetę w bezpiecznej, niezagrażającej nam odległości.

Pixabay

Japonia poluje na asteroidy

Japończycy planują rozszerzenie misji badania obiektów kosmicznych Hayabusa2. W jej ramach już w 2018 roku bezzałogowy statek wylądował na asteroidzie Ryugu. Udało się pobrać z asteroidy próbki i wysłać je na ziemię - ich powrót przewidziano na grudzień.

Japońska Agencja Badań Kosmicznych zapowiedziala, że kolejny statek kosmiczny zostanie wysłany na asteroidę 1998 KY26. Jej wielkość dorównuje wielkości kortu tenisowego. Japoński statek bezzałogowy potrzebował będzie 5 lat, żeby osiągnąć cel.

Pixabay

Myślicie, że misja się powiedzie?

To też może cię zainteresować: Poczta Polska wdraża totalne nowości, otwierając drzwi listonoszowi możemy się srogo zdziwić. Wspaniałe wieści dla klientów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak domowymi metodami pozbyć się problemu szorstkich pięt? Stopy będą gładkie i nawilżone jak nigdy dotąd, niezawodne sposoby

O tym się mówi: Pracownicy przebywający na kwarantannie muszą się pożegnać z wypłatami? Okazuje się, że otrzymanie zasiłku nie jest takie oczywiste