Okazuje się, że Poczta Polska w porozumieniu z Bankiem Pocztowym zamierza uruchomić nowy projekt „Mobilny Pocztowiec”, co pozwoli klientom na dostęp do oferty kredytowej banku.

W pomyśle weźmie udział aż 9,5 tysiąca listonoszy pracujących w ramach Poczty Polskiej, którzy zbierają dane kontaktowe osób, które są zainteresowane wzięciem kredytu w ten sposób. Będą to czynić za pomocą właśnie tabletów i dedykowanej ku temu aplikacji.

– Imiona, nazwiska czy numery telefonów za zgodą klientów wpisywane są do elektronicznego formularza kontaktowego, który przesyłany jest bezpośrednio do doradców kredytowych. Ci kontaktują się następnie z klientami w celu umówienia spotkania w dogodnym dla niego czasie w wybranej placówce Poczty Polskiej – możemy przeczytać na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Okazuje się, że w ten sposób suma kredytów tylko w sierpniu udzielonych przez Bank Pocztowy miała wzrosnąć o 300 tysięcy złotych.

Listonosze Poczty Polskiej będą oferować usługi bankowe? To możliwe!

Jak wyjaśnia prezes zarządu Poczty Polskiej, Tomasz Zdzikot, PP w tej chwili skupia się na integracji usług Poczty Polskiej i przejście całkowicie na cyfryzację.
Andrzej Bodziony, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Polskiego wyjaśnia, że przerzucenie tego typu modelu na listonoszy pozwala Bankowi Pocztowemu zaistnieć szerzej niż do tej pory.

– To szansa na dynamiczniejszy rozwój Banku Pocztowego w przyszłości. Projekt Mobilny Bankowiec traktujemy także jako szansę na dotarcie z ofertą usług finansowych do szerszego grona klientów, w tym tych wykluczonych cyfrowo – wyjaśnia, cytowany przez Biznes Info.

Jednak związkowcy są przeciwni takiemu rozwiązaniu, gdyż ich zdaniem listonosze są doręczycielami przesyłek, a nie zostali przeznaczeni do oferowania usług kredytowych banku.

Przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty Piotr Moniuszko przekonuje, że to może spowolnić pracę listonoszy, przez co klienci będą niezadowoleni, a przesyłki nagminnie awizowane.Jest oświadczenie Poczty Polskiej

Ponad dwadzieścia tysięcy nowych tabletów trafiło już do rąk listonoszy Poczty Polskiej. Tablety są wykorzystywane zarówno do obsługi przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru od kilku lat, jak również do obsługi aplikacji Mobilny Bankowiec.

Informacje przedstawiciela jednego z 85 związków zawodowych działających w Poczcie, jakoby zaangażowanie listonoszy w projekt Mobilny Bankowiec mogło powodować nieprawidłowości w ich pracy nie mają żadnego poparcia w faktach i godzą w dobre imię 25 tysięcy listonoszy, którzy codziennie, bez względu na panująca epidemię doręczają miliony przesyłek.

W związku z pandemią o ponad 20% spadł w tym roku wolumen obsługiwanych listów. Z tego powodu Poczta Polska podjęła działania aktywizujące sieć listonoszy w proces pozyskiwania kontaktów do klientów zainteresowanych produktem kredytowym.
Aplikacja Mobilny Bankowiec została stworzona tak, aby wypełnienie formularza było szybkie i proste. W aplikacji przygotowane zostało również wsparcie merytoryczne dotyczące kredytu gotówkowego w formie onepagera. Ponadto pracownicy Poczty Polskiej otrzymali pełen pakiet informacji dotyczący obsługi aplikacji oraz warunków oferty bankowej.

Rola listonosza kończy się na zarejestrowaniu podstawowych danych klienta w aplikacji. Osobą obsługującą klienta jest doradca bankowy, otrzymujący informacje o złożonym wniosku kontaktowym – to on prowadzi rozmowę sprzedażową z klientem, prezentuje szczegółowe warunki otrzymania kredytu a następnie finalizuje z klientem umowę kredytową. Na listonoszy nie zostały nałożone dodatkowe obowiązki w tym zakresie.

Listonosze, którzy skorzystają z aplikacji, po spełnieniu poszczególnych warunków mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie dla pracowników zaangażowanych w sprzedaż produktów bankowych i ubezpieczeniowych zgodnie z obowiązującymi w Poczcie Polskiej regulacjami. Listonosze uczestnicząc w projekcie Mobilny Listonosz mają zatem szansę otrzymać odpowiednie kwoty nagród, o czym zostali poinformowani.

Jak informował portal „Życie”: KRYSTYNA PAWŁOWICZ WŁAŚNIE UJAWNIŁA SKRYWANY PRZEZ LATA TALENT. NIKT PRĘDZEJ O TYM NIE WIEDZIAŁ, INTERNAUCI SĄ POD DUŻYM WRAŻENIEM

Przypomnij sobie: PEWIEN OPUSZCZONY DOM NA WSI SKRYWAŁ W SOBIE TAJEMNICĘ, O KTÓREJ NIKT NIE WIEDZIAŁ. PODCZAS REMONTU ZALEZIONO TAM PRZEDMIOTY WARTE KROCIE

Portal „Życie” pisał również: ZADZIWIAJĄCE WYDARZENIE W LESIE. PEWIEN MĘŻCZYZNA WYBRAŁ SIĘ NA GRZYBY, LECZ NIE SPODZIEWAŁ SIĘ, ŻE JEGO WYJAZD SKOŃCZY SIĘ TAK ŹLE