Prezydent Andrzej Duda wczoraj opublikował na swoich mediach społecznościowych bardzo emocjonalny wpis pożegnalny. Polityk właśnieprzeżywa czas smutku i żałoby po stracie ważnej osoby. O kogo chodzi?

Jak powszechnie wiadomo, za każdym razem kiedy ze świata odchodzi jakaś ważna, wielce zasłużona dla narodu postać wiele osób zamieszcza pożegnalne treści na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Wczoraj Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na swoim Twitterze podzielił się z Polakami zaskakującym wpisem. Polityk zamieścił treść informującą o odejściu rzeźbiarza, profesora Andrzeja Pityńskiego, który w znacznym stopniu zasłużył się dla kraju.

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu profesora Andrzeja Pityńskiego, Kawalera Orderu Orła Białego. Rzeźbiarza. Twórcy wielu pomników, w tym Pomnika Katyńskiego z New Jersey. Pogrążonych w żalu niech wspiera myśl, że pan profesor będzie na wieki żył w swoich dziełach. RiP – poinformował prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Kim był Andrzej Pityński?

Andrzej Pityński urodził się tuż po wojnie, w roku 1947. Jego rodzice, którzy należeli do Armii Krajowej zmagali się po wojnie z licznymi prześladowaniami. Andrzej Pityński dojrzewając w tak trudnym czasie rozwinął u siebie wartości patriotyczne, co potem wykorzystywał w swojej twórczości – głównym tematem jego rzeźb były konie.

W pewnym momencie życia mężczyzna postanowił wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował u boku cenionego rzeźbiarza Alexandra Ettle.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PRAKTYCZNIE NIKT NIE WIEDZIAŁ O TYM, CO PRZEŻYWA BOHATER „CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA”! PRAWDA O JARUSIU WYSZŁA NA JAW, TO WSTRZĄSAJĄCE

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MAŁGORZATA ROZENEK ZNÓW ZASKOCZYŁA SWOICH FANÓW. WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT PRZYSZŁOŚCI HENRYCZKA, WIADOMO, CO SIĘ Z NIM STANIE

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: GDAŃSK: WYKOLEIŁ SIĘ TRAMWAJ NA STOGACH. WYKONAWCA TRWAJĄCEGO TAM REMONTU I DRMG NIE ZGADZAJĄ SIĘ CO DO PRZYCZYN ZDARZENIA