Gienek Loska swoją popularność zdobył dzięki występowi w emitowanym w stacji TVN programie „X-Factor”. Ten charakterystyczny mężczyzna o wspaniałym głosie szybko zdobył serca widzów, a co za tym idzie wpłynął na oglądalność programu.

Niestety, w 2018 roku Gienek Loska, który odwiedzał matkę na Białorusi, doznał rozległego wylewu i trafił z tego powodu do szpitala, a media obiegła informacja o tym, że muzyk zapadł w śpiączkę. Mężczyzna wybudził się z niej dopiero pod koniec ubiegłego roku.

Następnie przez zły stan zdrowia niemożliwe było przetransportowanie Gienka Loski do Polski – cały czas był na Białorusi. Zmarł w domu matki 9 września 2020 roku.

Gienek Loska / YouTube
Gienek Loska / YouTube

Ukochana Gienka Loski o ostatnich dniach muzyka

- Właściwie do samego końca porozumiewał się tylko oczami. Odszedł po cichutku - powiedziała Agnieszka Stawicka w jednym z ostatnich odcinków „Dzień dobry TVN”.

Żona muzyka powiedziała, że do ostatniej chwili miał wszystko czego potrzebował. Miał nie tylko dwudziestoczterogodzinną opiekę ale także ulubioną muzykę i audiobooki. Podczas rozmowy z dziennikarzami dzień dobry TVN pani Agnieszka przekazała także wiadomość od mamy Gienka Loski.

- Prosiła, żebym przekazała od niej błogosławieństwo dla wszystkich, którzy nam tak dzielnie pomagali. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce, którą robiliśmy dwa lata temu. Bez tych pieniędzy byśmy sobie nie poradzili. Ale to nie były tylko pieniądze. To był cały kanał pomocowy. Musieliśmy wyposażyć pokój, w którym Giena był, jak salę szpitalną. Bardzo wiele osób w tym pomogło. Specjalne podziękowania, mama prosiła, żeby przekazać, Panu Krzysztofowi Rosińskiemu, naszemu konsulowi w Brześciu, a także Tomkowi Kopciowi, prezesowi Polskiej Fundacji Muzycznej, bo oni ogromnie napracowali się przy tym, żeby było tak, jak było. Żeby Giena odchodził godnie - powiedziała.

Gienek Loska. Źródło: plotek.pl
Gienek Loska. Źródło: plotek.pl

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: SZCZERE WYZNANIE RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO W SPRAWIE USZKODZONEGO RUROCIĄGU PŁYNĄCEGO DO „CZAJKI”, PADŁY MOCNE SŁOWA. „SPRZĄTAM PO POPRZEDNIKACH”