Jak podaje "Pikio", rząd postanowił wprowadzić w przepisach zmiany, o których kontemplował już od jakiegoś czasu.

Spore zmiany w przepisach - kto straci, a kto zyska

To już potwierdzona informacja. Według portalu "Money", zeszłoroczne dyskusje w sprawie prawa pracy znowu wróciły na dyskusyjne forum. W centrum zainteresowania rządu znalazły sie bowiem umowy cywilnoprawne. Pracownicy zatrudnienie na umowie zlecenie mogą się mocno zdenerwować.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od długiego czasu rozważało możliwość oskładkowania omów cywilkoprawnych. Co za tym idzie? Zupełnie nowy sposób obliczania składek dla pracowników zatrudnionych na umowie zlecenie, zupełnie zmienia wysokość wpływów do ZUS generowanych na takiej umowie.

Rząd postanowił wprowadzić obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne. Z punktu widzenia budżetu państwa jest to duży plus, a patrząc długofalowo, pracownicy mogliby liczyć na wyższą emeryturę w przyszłości. Niestety są tacy, którzy wybierają tę formę umowy, by móc więcej zarobić. Niestety wprowadzenie dodatkowej składki znacznie obniży wysokość wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowie cywilnoprawnej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Dzieci obiecały ojcu, że jeśli w domu pojawi się pies, wezmą za niego pełną odpowiedzialność. Post mężczyzny na FB rozbawia do łez

Zerknij: ZUS wznawia wysyłanie ubezpieczonych na rehabilitacje. Które sanatoria znalazły się na liście i jakie warunki trzeba spełnić, by pojechać

O tym pisaliśmy ostatnio: Henryka Krzywonos i jej potężna emerytura. Czym się Polsce zasłużyła gdańska tramwajarka