Andrzej Duda podpisał ustawę o podatku cukrowym. W związku z tym w nowym roku wzrosną ceny napojów słodzonych, w tym także popularnych „małpek”

Jakiś czas temu na łamach portalu Puls Biznesu pojawił się artykuł, w którym to minister Emilewicz zapewniała o tym, że wprowadzenie podatku cukrowego będzie opóźnione. Miało to pomóc przedsiębiorcom, którzy zmagają się z problemami stworzonymi przez koronowirusa. Jak się jednak okazało podatek ten zostanie wprowadzony.

Podpisana przez prezydenta ustawa cukrowa wejdzie w życie w roku 2020. Spowoduje ona znaczny wzrost cen napojów na bazie cukru. Producenci za każdy jego gram zapłacą podatek.

Cukier fot. YouTube
Cukier fot. YouTube

Producenci słodkich napojów zapłacą większe podatki. Koszt przerzucą na konsumentów

Ustawa cukrowa już podpisana. Przedsiębiorcy nie unikną opłaty za cukier. Niestety kosztami zostaną obciążeni konsumenci. Co ciekawe podatek cukrowy zapłacą nie tylko producenci słodkich napojów, ale także ci, którzy zajmują się produkcją alkoholu. Okazuje się, że podatek obejmie tzw. „małpki” czyli alkohole o objętości do 300 ml.

Ci z producentów, którzy nie będą chcieli zapłacić dobrowolnie podatku cukrowego, będą podlegać tzw. opłacie sankcyjnej, która zostanie nałożona na nich przez Urząd Skarbowy. Pobierane przez skarbówkę opłaty trafia na konto NFZ.

Podatek od deszczu
Podatek od deszczu
Podatek od deszczu

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT