Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zgodnie z wyrokiem, który został wydany pod koniec ubiegłego roku, czyli 3 października, wprowadził nowy podatek. Zgodnie z nim opodatkowaniu podległy wszystkie związane z gotówką procesy. Są to cashprocessingi i cashhandlingi, które są sortowaniem, liczeniem, pakowaniem oraz przewożeniem pieniędzy.

Jak się okazuje do tej pory wszystkie banki w Polsce unikały tej opłaty. Wszystko przez pewną „furtkę”, która minister finansów niedawno zamknął.

- Pieniądz występuje w charakterze towaru, a usługi z nim związane nie mają charakteru usług finansowych i nie różnią się zasadniczo od analogicznych usług wykonywanych na innych towarach - stwierdził.

Banki robią wszystko, by wymyślić nowy sposób na to, by tymi kosztami obciążyć swoich klientów.

Ten problem dotknął wszystkich polskich banków

Wszyscy zastanawiają się nad tym, w jaki sposób banki zamierzają pobierać pieniądze od swoich klientów. Wszystko wskazuje na to, że zwyczajnie podniosą koszty usług, które wiążą się ze wszystkim procesami gotówkowymi. Zgodnie z tym wzrosnąć mogą koszty wypłacania i wpłacania pieniędzy z bankomatów. Co wtedy, gdy te usługi są darmowe?

Jak się okazuje banki zamierzają wprowadzić dodatkową opłatę za korzystanie z wpłatomatów i bankomatów. Co najważniejsze, nawet transakcje i korzystanie z bankomatów i wpłatomatów naszej sieci banków będzie płatne.

Przypomnij sobie o… CO WARTO KUPIĆ W RAZIE EPIDEMII KORONAWIRUSA. WARTO ZAOPATRZYĆ SIĘ NIE TYLKO W PRODUKTY SPOŻYWCZE