Zatkany zlew to jeden z częstszych kuchennych problemów. Najczęściej, aby się go pozbyć sięgamy po rożnego rodzaju detergenty. Niewielu jednak wie, że można radzić sobie z nim domowymi sposobami. Jakimi? Dowiecie się z artkułu poniżej.

Sól, soda i ocet

Jednym z najskuteczniejszych i najmocniejszych domowych sposobów na odetkanie odpływu, jest stworzenie „środka” na bazie sody, soli kuchennej oraz octu. Aby poradzić sobie z problemem, należy do odpływu wsypać pół szklanki sody, a także ¼ szklanki soli kuchennej i wszystko zalać gorącym octem.

Odpływ należy zamknąć przy pomocy korka lub jeśli go nie posiadamy czy np. wytworzona piana jest zbyt mocna – garnkiem czy miseczką. Po upływie 15 minut należy zalać odpływ ciepłą wodą i gotowe.

Sól kuchenna

Użycie soli kuchennej po to, by odetkać odpływ w zlewie, nie jest tak skuteczne jak użycie wyżej wymienionych składników. Jednak zdarza się tak, że jesteśmy w sytuacji, w której nie mamy pod ręką sody ani octu, wtedy należy sięgnąć po sól kuchenną, a w razie potrzeby powtórzyć czynność kilkukrotnie.

Do odpływu należy wsypać pół szklanki soli kuchennej, a następnie wlać szklankę wrzątku. Zakorkować i pozostawić na 15 min. Po upływie tego czasu zalać bieżąca wadą.

Aspiryna

Jednym ze sprawdzonych sposobów pomagających walce z zatkanym odpływem jest Aspiryna. Wystarczy dwie tabletki aspiryny wrzucić do odpływu a następnie zalać wszystko szklanka octu. Substancje aktywne znajdujące się w aspirynie podczas kontaktu z octem wytworzą aktywną pianę, która pozwoli na udrożnienie rur. A należy poczekać kilka minut a następnie zalać odpływ ciepłą wodą i gotowe.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE