Jak podaje "Money", osoby posiadające status działacza opozycyjnego przeciwko komunizmowi, a także osoby represjonowane otrzymają wyższe emerytury dzięki dodatkowemu świadczeniu wyrównawczemu.

Ustawa trafia do Andrzeja Dudy

Po podpisaniu nowelizacji ustawy przez prezydenta, osoby spełniające warunki otrzymają minimalnie 2,4 tysiąca złotych brutto. Ta tak zwaną "rękę" seniorzy dostaną około 2008 złotych.

Osoby posiadające status represjonowanych politycznie, oraz działaczy opozycyjnych antykomunistycznych otrzymają świadczenia wyrównawcze. Jan Kasprzyk reprezentujący Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych zabrał głos w tej sprawie.

Status działacza opozycji antykomunistycznej nadawany jest osobom, które w latach 1956-89 co najmniej przez rok prowadziły działalność na rzecz niepodległości, w czasach, gdy groziło za to więzienie lub represje. Dlatego też status nie dotyczy np. 10 mln osób działających w "Solidarności" od sierpnia 1980 roku do stanu wojennego, kiedy ten związek zawodowy działał legalnie.

Miejmy nadzieję, że wszycy ci ludzie odczują pozytywnie tę nowelizację i nie spłynie na nich fala hejtu, której można się spodziewać za każdym razem, gdy ktoś otrzymuje nieco więcej, niż inni.

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków. Sprawa jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia

Zerknij: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości

O tym pisaliśmy ostatnio: Iwona Mazurkiewicz z "Sanatorium miłości" szczerze o swoim uczuciu do Gerarda. Bardzo wzruszające słowa