Przyzwyczajeni jesteśmy do widoku wodospadów, w których woda płynie w dół. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest – czasami zdarzają się anomalie, które sprawiają, że woda… zaczyna płynąć do góry. Czym to jest spowodowane?

Niezwykły odwrócony wodospad

Jak podaje Fakt, tego typu zjawisko dało się zaobserwować na terenie Royal National Park w Australii. Ci, którym udało się zobaczyć na własne oczy, jak woda płynie do góry, byli niezwykle zdziwieni – w końcu „odwrócony wodospad” nie jest codziennym widokiem.

Wodospad. Źródło: globfoterka.pl
Wodospad. Źródło: globfoterka.pl

Jak się okazuje, winowajcą był bardzo silny wiatr. Według informacji z mediów jego podmuchy osiągały prędkość nawet 70 km/h! Woda z wodospadu płynęła do góry, gdyż siła wiatru okazała się większa niż siła grawitacji, która normalnie działa na wodę.

Co ciekawe, tę anomalię dało się zaobserwować w kilku miejscach, wszystko w okolicy Bundeeny, nieopodal Sydney.

Teren Royal National Park to drugi najstarszy park narodowy na całym świecie, przebija go tylko Park Narodowy Yellowstone, który utworzono w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych.

Royal National Park założono 26 kwietnia 1879 roku. Założycielem parku był John Robertson. Choć miejsce początkowo nazywało się po prostu National Park, nazwa ta uległa zmianie.

Postanowiono o nadaniu obecnej nazwy parku po tym, jak królowa Elżbieta II odwiedziła to miejsce. Królewskie odwiedziny miały miejsce w 1954 roku, zaś park narodowy został przemianowany na Royal National Park w 1955 roku.

Przypomnij sobie o… GŁÓWNY INSPEKTORAT SANITARNY WYCOFUJE POPULARNY PRODUKT ZE SKLEPÓW. SPOŻYCIE GO MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE

Jak informował portal Życie: CHCESZ WYJECHAĆ ZA MIASTO, ALE NIE WIESZ GDZIE? TE MIEJSCA ZNAJDUJĄ SIĘ ZALEDWIE GODZINĘ DROGI OD KRAKOWA

Portal Życie pisał również o… POWRÓT DO SZKÓŁ BĘDZIE WIĄZAŁ SIĘ Z BRAKAMI KADROWYMI? SYTUACJA JEST POWAŻNA, PRACOWNICY NIEPOKOJĄ SIĘ O SWOJE ZDROWIE