Jak podaje "Interia", Janusz Cieszyński zapowiedział badania przesiewowe na szeroką skalę, które zwiększą liczbę osób zakażonych w najbliższych dniach. Akcja dotyczy województwa małopolskiego.

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia zapewnił nas, że liczba zakażonych w kraju wzrośnie po przeprowadzanych właśnie w województwie małopolskim badaniach przesiewowych.

Rozpoczęły się badania przesiewowe na dużą skalę w województwie małopolskim. Od rana przebadano już ponad 1000 osób.

Głównymi ogniskami są duże zakłady pracy. Stad też szeroki program badań przesiewowych.

Piątkowe 809 nowych przypadków zakażenia i nowych 13 ofiar śmiertelnych, mocno daje Polakom do myślenia. Jak to jest możliwe? Czy złagodzenie obostrzeń i sezon wakacyjny aż tak bardzo wpłynęły na podawane nam teraz liczby? Wiceminister zdrowia apelował do rodaków.

Apelujemy o rozsądek Polaków. Przypominam, że kiedy w Europie była drastyczna sytuacja, tak poważnych problemów nie było w Polsce. Mamy nadzieję, że tak będzie dalej, bo zwróćmy też uwagę na liczbę zajętych łóżek w szpitalach, na liczbę osób pod respiratorami - te wskaźniki wciąż mamy niskie w kraju.

Jak można było już dawno przewidzieć, rząd przyszykował dla nas niespodziankę w postaci regionalizacji w 19 powiatach. Proceder zacznie obowiązywać od soboty 8 sierpnia. Projekt tego rozporządzenia przewiduje utworzenie dwóch stref: czerwonej i żółtej, co zależne będzie od liczb, jakie przyjdzie nam poznać. Wiceminister przekazał także swoje zapewnienia na otarcie łez.

Na razie nie ma planów, aby wprowadzać dalej idące restrykcje, niż te, które zostały zaproponowane.

Co sądzicie o regionalizacji?

O tym pisaliśmy: Rodzice zaginionego chłopaka proszą o pomoc. Już 6 dni poszukują 23-letniego syna

Zerknij tutaj: 7 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało niewiarygodnie złe wiadomości. Czeka nas kolejna fala strachu

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków. Sprawa jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia