Polacy mogą być zaskoczeni. Wszystko to za sprawą nowości, jaką przygotował Narodowy Bank Polski. O co dokładnie chodzi?

Nowa moneta już dziś trafi do obiegu

Jak informuje portal Lelum, już od dziś czyli od 6 sierpnia, do obiegu wejdzie nowa moneta. Ma ona oczywiście charakter kolekcjonerski, a jej ilość jest ściśle limitowana. Moneta o nominale 10 złotych została wydana specjalnie na 40. rocznicę powstania NSZZ Solidarność.

Nie ulega wątpliwości, że powstanie NSZZ Solidarność jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wielu Polaków. To właśnie dzięki tej organizacji Polacy pokazali, że nie zgadzają się na ograniczenie swoich swobód i wolności.

Źródło: numizmatyczny.com

Co znajdziemy na monecie?

Moneta, która powstała specjalnie na tę okazję to srebrne 10 złotych. Na jej awersie umieszczony został napis, który znajduje się na kominie Stoczni Gdańskiej. Brzmi on:

- Człowiek rodzi się i żyje wolnym.

Na rewersie pamiątkowej monety widnieje natomiast tłum Polaków, co ma symbolizować niezliczoną ilość Polaków należących do NSZZ Solidarność, którzy byli gotowi podjąć kroki, aby w naszym kraju doszło do poważnych zmian.

Dookoła tłumu umieszczony został napis „40 lat Solidarności”. Całą monetę zaprojektował Grzegorz Pfeifer. Na ten moment jej wartość oceniona jest na 130 złotych brutto, a jak doskonale wiemy wraz z upływem czasu wartość ta będzie rosnąć.

Nowa, pamiątkowa moneta to oczywiście ogromna okazja dla kolekcjonerów. Wielu z nich na pewno będzie chciało posiadać ją w swoich zbiorach. Portal wBankowości informuje, że Narodowy Bank Polski wyemitował tylko 11 tysięcy sztuk monety.

Moneta od dziś dostępna w NBP

Posted by wBankowosci.pl on Wednesday, August 5, 2020

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: RUSZYŁ POLSKI BON TURYSTYCZNY. OKAZUJE SIĘ JEDNAK, ŻE NIEKTÓRZY BENEFICJENCJI MOGĄ PONIEŚĆ KARĘ. ZUS OSTRZEGA

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI