W Europie coraz częściej pojawiają się owady, które do tej pory były tutaj niespotykane. Mowa o komarach tygrysich, które potrafią być bardzo niebezpiecznie dla człowieka!

Te owady są bardzo niebezpieczne!

Jak podaje portal Super Express, francuscy naukowcy ostrzegają przed plagą komarów tygrysich, które zagrażają Europie. Sytuacja we Francji jest bardzo poważna, bowiem owady wykryto już w 58 z 96 regionów Francji.

Na szczęście do tej pory w Europie nie mieliśmy do czynienia z owadami, które mogłyby powodować u nas paniczny strach i być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Niestety, okazuje się że wszystko może się zmienić. Komary tygrysie, które nawiedziły Francję są bowiem bardzo groźnymi owadami.

Jak informują naukowcy, komary tygrysie roznoszą trzydzieści różnorodnych chorób, wśród których można wymienić tak poważne jak gorączka Zachodniego Nilu, żółta febra, denga czy japońskie zapalenie mózgu.

Komary tygrysie przenoszą groźnego wirusa!

Co więcej, okazuje się że komary tygrysie mogą także przenosić jednego z bardzo groźnych wirusów. Na szczęście nie jest to koronawirus, jednak choroba ta jest również bardzo niebezpieczna dla ludzi. Chodzi tutaj o wirusa Zika, którego następstwem jest między innymi małogłowie u noworodków.

Według doniesień naukowców, komary tygrysie zaczynają pojawiać się także na terenie naszego kraju. Owady te mają od 2 do 10 milimetrów długości, a rozróżnić go można po bardzo charakterystycznym ubarwieniu w biało - czarne paski. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej jest wystrzegać się kontaktu z tymi owadami!

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: ZNÓW DROŻYZNA NAD MORZEM? TO NIE SUMA ZA ZAMÓWIONĄ RYBĘ PRZYKUWA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ, CENA ZA DODATEK DO DANIA GŁÓWNEGO ZWALA Z NÓG

Portal "Życie" pisał również: WSZYSCY POLACY BĘDĄ PODLEGAĆ NOWEMU OBOWIĄZKOWI. NOWE ZASADY NIE PRZYPADNĄ DO GUSTU WIELU OSOBOM, ZMIANA BĘDZIE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA ŻYCIE OBYWATELI