Polacy bacznie śledzą wszelkie informacje dotyczące panującej w kraju sytuacji, obowiązujących zasad, znoszenia obostrzeń, a także raportów Ministerstwa Zdrowia, w których przedstawiane są dane dotyczące nowych zachorowań, ofiar śmiertelnych, lecz także łącznej liczby zarażonych oraz ozdrowieńców. Na szczęście resort zdrowia nie zapomina o innych niebezpieczeństwach i koronawirus nie przejął większości ich zadań, choć stanowi ich lwią część.

Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost
Ministerstwo Zdrowia fot. Biznes Wprost

Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed poważnymi skutkami palenia papierosów

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło właśnie kampanię dedykowaną milionom Polaków. Chodzi o palenie papierosów. Wielu palaczy i mimo świadomości tego, jakie niesie ono ze sobą skutki, nie potrafi zrezygnować z nałogu. W związku z tym postanowiono wystartować z projektem Planuję długie życie .

O tym, jakie dramatyczne skutki niesie palenie tytoniu wiemy wszyscy, wielu Polaków dalszym ciągu nie potrafi zrezygnować z nałogu. W związku z tym ministerstwo zdrowia zdecydowało się na rozpoczęcie kampanii uświadamiającej o niebezpieczeństwach związanych z paleniem. W Ostrzeżeniu opublikowanym przez resort zdrowia czytamy o tym że, palenie papierosów zwiększa ryzyko zachorowania na Raka płuc aż dwudziestokrotnie!

– Pewnie wiesz, że palenie tytoniu nie jest zdrowe. W dodatku, odpowiada za 82% wszystkich przypadków raka płuca i zwiększa ponad 20-krotnie ryzyko zachorowania. Rzucenie palenia to jeden z #12SposobówNaZdrowie – czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia.

Rak płuc aż 82% spowodowany jest paleniem tytoniu. Te okropne statystyki powinny być ostrzeżeniem dla wielu palaczy, którzy powinni ograniczyć a w efekcie całkowicie zaprzestać palenia papierosów.

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE