Czyszczenie piekarnika jest jednym z najtrudniejszych kuchennych zadań. Być może właśnie dlatego uczestnicy programu „Kuchenne rewolucje”, tak często mają problem z czystością piekarników. Na szczęście są sposoby, które pozwalają ułatwić sobie to tak nie lubiane przez nas zadanie.

Jednym z najbardziej brudzących się sprzętów kuchennych jest piekarnik. Tłuszcz i brud, który w ekspresowym tempie osiada w jego wnętrzu, spędza sen z powiek niejednej osobie.

Jakie są zatem sposoby na szybkie wyczyszczenie zabrudzonego piekarnika? Przede wszystkim warto zwrócić się do bardziej tradycyjnych metod. Płyn do naczyń i ocet będą naszymi największymi sprzymierzeńcami.

Jak wyczyścić zabrudzony piekarnik? Źr. Youtube
Jak wyczyścić zabrudzony piekarnik? Źr. Youtube
Jak wyczyścić zabrudzony piekarnik? Źr. Youtube

Jak czyścić zapuszczoną blachę piekarnika?

Metody czyszczenia blach piekarnikowych są bardzo podobne do tych, których używamy w przypadku sprzątania całego urządzenia. Nie jest tajemnicą, że przydadzą nam się takie środki jak ocet, soda oczyszczona czy tabletki do zmywarki.

W przypadku pierwszej z metod musimy sięgać po SOD oczyszczono. Blachę piekarnika obficie posypujemy proszkiem, a następnie spryskujemy ją mieszanką wody z octem, którą wykonujemy w proporcjach jeden do jednego. Pozostawiamy na 15 min a następnie szczotkujemy.

Nieco silniejszym środkiem okazują się być tabletki do zmywarki. Dzięki nim usuniemy naprawdę silne zabrudzenia powstałe na blasze. Wystarczy, że ułożymy tabletkę do zmywarki na blaszce i zaleje my wszystko wrzącą wodą. Po 2 h wycieramy i gotowe.

To też może cię zainteresować: Pomorze: zaskakujące dane dotyczące liczby chorób układu pokarmowego. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo przekazało ważną informację. Każdy rodzic powinien o tym wiedzieć