Jak podaje portal "Pikio", minister Andrzej Gut-Mostowy odniósł się do istotnej dla wielu rodziców kwestii. Plany rządu w tej sprawie przez dłuższy czas nie były precyzyjne i budziły wiele wątpliwości. Teraz wszystko jest już jasne.

Ważna decyzja

Do niedawna trwały prace nad bonem turystycznym, a szczgóły jego wprowadzenia przez dłuższy czas pozostawały niejasne. Świadczenie przysługuje na wszystkie dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia. Bon turystyczny dla dzieci z niepełnosprawnością ma wartość 1000 złotych, dla pozostałych dzieci połowę tej kwoty.

Bon będzie mógł zostać wykorzystany wyłącznie na obszarze naszego kraju, na pokrycie kosztów związanych z opłaceniem pobytu w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, kurorcie, czy kolonii. Z rządu płynęły zapewnienia, że z bonu będzie można skorzystać już w tegoroczne wakacje, choć nie podano dokładnej daty, kiedy ma to nastąpić. Teraz już wiadomo.

Od kiedy bon turystyczny?

W rozmowie z portalem "Interia" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy przekazał, że rodzice będą mogli skorzystać z bonu turystycznego dla dzieci już od 31 lipca 2020 roku.

"Od 31 lipca 2020 rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS i składać wnioski o przyznanie bonu turystycznego. Bony dostaną SMS-em w postaci kodu. Od 25 lipca ma ruszyć rejestracja firm" - powiedział Gut-Mostowy.

YouTube

Bon Turystyczny - lista obiektów

Od 25 lipca na liście podmiotów turystycznych będą mogli rejestrować się przedsiębiorcy, którzy chcieliby przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny. Gdzie będzie dostępna lista tychże podmiotów?

" Lista ta będzie udostępniona na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej" - wyjaśnił wiceminister rozwoju. Poinformował również, że pierwsze przelewy do przedsiębiorców trafić mają najpóźniej w ciągu dwóch tygodni.

Pixabay

Co sądzicie o bonie turystycznym?

To też może cię zainteresować: Czy musimy się przygotować na drugą falę pandemii koronawirusa? Specjaliści są pewni. Co sądzą na ten temat

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co wspólnego mają Kinga Duda i córka Jacka Kurskiego? Prawda wyszła na jaw

O tym się mówi: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek