Obietnice rządu nie zostaną zrealizowane? Według najnowszych doniesień spora część osób nie otrzyma długo oczekiwanych „czternastek”.

Co dalej z "czternastkami"?

Od niepamiętnych czasów trwają spory o wysokość wypłacanych w naszym kraju emerytur. Zdecydowana część osób twierdzi, że świadczenia nie wystarczają na godne życie. Szczególnie ciężko jest osobom, które cierpią na poważne choroby. Wtedy opłacenie mieszkania, żywności i leków z małej emerytury jest po prostu niewykonalne.

Rząd chcąc pomóc emerytom wprowadził tzw. „trzynastki”. Świadczenie zostało wypłacone już dwukrotnie. Jego wysokość wynosi dokładnie tyle, ile najniższa wypłacana emerytura, czyli 1200 złotych brutto.

Jakiś czas temu w rządzie zrobiło się też głośno na temat kolejnego świadczenia, tzw. „czternastki”. Jak jednak informuje portal Super Express, otrzymanie „czternastki” nie będzie wcale tak oczywiste, jak na początku zapewniał rząd.

Tego nikt się nie spodziewał!

Według informacji przekazanych przez portal Super Express „czternastki” mają wpłynąć na konta seniorów już w listopadzie przyszłego roku i tak jak „trzynastki” mają wynosić równowartość najniższej emerytury wypłacanej w danym roku. W 2021 roku będzie to prawdopodobnie 1300 złotych brutto.

- Mamy projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury. Został skierowany do Sejmu. Prezydent zapowiedział, że będzie gwarantem, aby czternastka weszła w życie. I tego się trzymamy - podkreślił wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej - Stanisław Szwed podczas wywiadu z dziennikarzami portalu Super Express.

- Mam nadzieję, że minimalna emerytura w 2021 r. wyniesie 1300 zł brutto, a to będzie oznaczać, że tyle będzie wynosić czternastka - zaznaczył wicepremier.

Co ważne, nie każdy świadczeniobiorca otrzyma „czternastkę” w wysokości 1300 złotych brutto. Okazuje się bowiem, że świadczenie w tej wysokości trafi tylko do tych osób, które otrzymują na co dzień emeryturę niższą niż 2900 złotych brutto.

Osoby, których świadczenie emerytalne przekracza 2900 złotych brutto otrzymają „czternastkę” pomniejszoną odpowiednio o taką kwotę, o jaką ich emerytura przekracza 2900 złotych brutto.

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY