Nagła decyzja o trzynastej emeryturze

Jak podaje portal "Pikio.pl", nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy w kwestii wypłacania trzynastej emerytury. Jeszcze kilka dni temy seniorzy drżeli ze strachu, że świadczenie od przyszłego roku nie będzie w ogóle wypłacane. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna. Podjęto nagłą decyzję o podwyżce!

Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: pikio.pl
Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: pikio.pl
Zmiany w wysokości emerytur. Źródło: pikio.pl

Trzynasta i czternasta emerytura wzbudza w Polakach wiele emocji. Seniorzy cieszą się, że na ich konta wpływają dodatkowe pieniądze, natomiast większość młodszych obywateli twierdzi, że projekt ten rujnuje budżet państwa. Prawda jest taka, że obie strony mają rację, a świadczenie rzeczywiście wpływa na poziom materialnego życia emerytów.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, poinformował, że od 2021 roku seniorzy mogą liczyć na podwyżki zarówno stałego świadczenia, jak i trzynastek oraz czternastek.

Mam ogromną nadzieję, że podniesiemy o 100 zł minimalną emeryturę od przyszłego roku. Wynosiłaby ona wtedy 1300 zł. Tyle samo oczywiście wynosiłaby 13 emerytura. Stanisław Szwed

Taka wiadomość z pewnością zadowoli gros emerytów!

Emerytura/screen wp.pl
Emerytura/screen wp.pl

To również może Cię zainteresować: GLIWIŃSKA ZŁAPANA Z TAJEMNICZYM MĘŻCZYZNĄ. CZY TO JAROSŁAW BIENIUK

Zobacz także: KORONAWIRUS W ZGROMADZENIU SIÓSTR ZAKONNYCH. WŚRÓD ZAKAŻONYCH SĄ PRZEDSZKOLAKI