Aż dziewięć sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Wynagrodzicielek Najświętszego Oblicza w Lublinie jest zarażonych koronawirusem. Zakonnice poinformowały o tym w środę 15 lipca. Wszystkie przebywają na lubelskim oddziale zakaźnym.

Jak się okazuje zakonnice pełniły czynną posługę, a co za tym idzie mogły mieć kontakt z przedszkolakami. Zgodnie z doniesieniami „Faktu”, siostry mogły mieć kontakt z dziećmi uczęszczającymi do Parafialnego Przedszkola im. bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie.

Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay
Coraz więcej dzieci w przedszkolach!/screen Pixabay

W wyniku wybuchu ogniska koronawirusa w Lublinie, na kwarantannę skierowano aż 160 osób z czego 20 to przedszkolaki. 11 z 160 osób poznało wynik swojego testu na obecność koronawirusa. Na szczęście okazał się on negatywny.

- Do badań zaplanowano już kolejną grupę ok. 100 osób - przekazała Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Siostry, u których stwierdzono obecność COVID-19, są w stanie dobrym. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowały wszystkim internautom za zaangażowanie, dzięki któremu mogły dotrzeć do wszystkich, którzy mieli z nimi kontrakt i szybko zareagować.

- Serdecznie dziękujemy za wszystkie znaki troski i pomocy, jakich doświadczają nasze Siostry przebywające w szpitalu oraz te na kwarantannie! Jednocześnie informujemy, że ich stan zdrowia jest stabilny i znajdują się pod dobrą opieką medyczną. Modlimy się za Siostry i za wszystkie osoby chore, za tych, którzy przeżywają lęk przed zarażeniem i troskę o swoje rodziny. Polecamy Panu Bogu wszystkich, których dotykają skutki koronawirusa - napisały.

zakonnice fot. fakt
zakonnice fot. fakt

Przypomnij sobie o… MARCIN BOSAK NIE POJAWI SIĘ JESIENIĄ W „TAŃCU Z GWIAZDAMI”. JEST KOMENTARZ POPULARNEGO AKTORA

Jak informował portal Życie: ANTEK KRÓLIKOWSKI: WRESZCIE DOBRE WIADOMOŚCI. FANI NIE KRYJĄ RADOŚCI