Dzisiejszy dzień przywitał nas smutną wiadomością, która pojawiła się w mediach z samego rana. Andrzej Strzelecki, który zmagał się z nowotworem, zmarł dziś nad ranem.

Andrzej Strzelecki cierpiał na nieoperacyjny nowotwór płuc oraz oskrzeli. Przez swoją chorobę wyniszczony organizm aktora miał poważne problemy z mówieniem.

Jeszcze jakiś czas temu apelowano o pomoc dla aktora, który co miesiąc powinien przyjmować dawkę leku dostępnego jedynie na zamówienie w Stanach Zjednoczonych. Generowało to koszty rzędu 150 tysięcy złotych miesięcznie, a cała terapia miała kosztować ponad 1,5 miliona.

By pomóc aktorowi dojść do zdrowia, zorganizowano zbiórki pieniędzy. Jedna z nich była prowadzona przez córkę artysty, druga – przez Fundację Rak’N’Roll. Udało się zebrać ponad 300 tysięcy złotych.

Niestety, na pomoc czekał zbyt długo. Nie udało się uratować Andrzeja Strzeleckiego.

"Tata odszedł nagle, nad ranem, o 5:55. Odszedł w domu, byli z nim najbliżsi. To jest najważniejsze. Na ten moment nie jestem w stanie więcej powiedzieć" – powiedziała w rozmowie z Plejadą jego córka, Joanna Strzelecka-Żylicz.

Andrzej Strzelecki. Źródło: polskatimes.pl
Andrzej Strzelecki. Źródło: polskatimes.pl

Andrzej Strzelecki miał wsparcie żony

68-letni aktor miał wsparcie w żonie Joannie Pałuckiej.

"Pewnego dnia nastąpił po prostu tak zwany wypadek przy pracy. Zakochałem się w Joannie bez pamięci, a ona, na szczęście, pozwoliła mi siebie kochać. I tak to już trwa kilkanaście ładnych lat" – wspominał niegdyś swoją małżonkę aktor.

Jak zdecydowała się opowiedzieć małżonka zmarłego aktora, informacja o chorobie męża zburzyła ich spokój.

"Mąż przyjechał do szpitala na Banacha w Warszawie na kompleksowe badania. I właśnie tam okazało się, że jest problem onkologiczny (...) Mąż odczuwał bóle w różnych częściach ciała, trzęsły mu się ręce. Były to problemy natury neurologicznej, dlatego położono go na oddziale neurologii. Neurologicznie jednak jest wszystko dobrze. Bóle to wynik rozprzestrzeniającego się raka" – wyznała w rozmowie z Faktem.

Andrzej Strzelecki screen Fakt
Andrzej Strzelecki screen Fakt

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW