Andrzej Strzelecki zmagał się z nieoperacyjnym nowotworem. Niestety, dziś okazało się, że aktor przegrał walkę i zmarł.

Nadzieja nie opuszcza nas do końca

Jakiś czas temu zorganizowana została zbiórka, której celem było uzbieranie funduszy na leczenie ciężko chorego aktora. Córka Andrzeja Strzeleckiego, Joanna Strzelecka - Żylicz była nieustannie pełna nadziei na to, że jej ukochany tata wróci do zdrowia.

– Teraz stajemy przed trudem organizacji transportu taty do Nowego Jorku, gdzie ma podjąć leczenie w jednym z tamtejszych szpitali. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie jest dla nas sprzyjająca, procedury i wymagania są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż wcześniej, ale zrobimy wszystko, aby sobie z nimi poradzić - mówiła podczas jednego z wywiadów.

Pełen nadziei był także sam aktor. Podczas wywiadu, którego udzielił dla TVP był przekonany, że odniesie sukces w walce z chorobą.

– Okazało się, że 6 maja na rynek amerykański wprowadzono lek dokładnie na tę mutację mojej choroby, tego mojego genu. Czy to nie jest szczęście? Mam nadzieję, że i tym razem też mnie nie opuści – mówił w wywiadzie wzruszony aktor.

Źródło: YouTube - Bądźmy Razem TVP

Smutne wieści

Choroba bardzo zmieniła Andrzeja Strzeleckiego. Rodzina przyznawała, że opadł z sił i bardzo szybko się męczy. Jednak nieustannie wszyscy wierzyli, że to tylko chwilowy stan, a walka o zdrowie aktora zakończy się sukcesem.

Dziś jednak poinformowano o śmierci aktora. Rodzina, przyjaciele oraz fani są pogrążeni w żałobie.

My również składamy najszczersze kondolencje najbliższym Andrzeja Strzeleckiego. Życzymy dużo sił w tym trudnym czasie.

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki - reżyser, aktor, pisarz, profesor PWST jest poważnie chory. Wiele razy pokrzepiał nas jako dr Koziełło z serialu #Klan, poruszał spektaklami pokazywanymi przez Teatr Telewizji TVP. Teraz potrzebuje Twojego zainteresowania i wsparcia. Mówi o sobie, że jest dzieckiem szczęścia. I rzeczywiście: chwilę po zdiagnozowaniu raka okazało się, że wynaleziono na niego lek w Stanach Zjednoczonych. Jest jednak bardzo kosztowny. Trzeba zgromadzić 1 500 000 zł. Zbiórkę na leczenie prowadzi Fundacja Rak'n'Roll Wygraj Życie – wpłat można dokonywać w następujący sposób: Numer Subkonta: 73 1600 1462 1893 9704 1000 0068 W tytule: „DLA ANDRZEJA S” Dane do przelewów zagranicznych: IBAN: PL73 1600 1462 1893 9704 1000 0068, BIC: PPABPLPK Przelewy przez PayPal: PayPal - KONIECZNIE Z TYTUŁEM: „dla Andrzeja S” Wszystkie szczegóły w poniższym linku do zbiórki na FB: https://www.facebook.com/donate/1596589273841849/1596589320508511/

Gepostet von Bądźmy Razem. TVP am Mittwoch, 17. Juni 2020

Jak informował portal "Życie": POTWORNIE SMUTNA WIADOMOŚĆ OBIEGŁA CAŁĄ POLSKĘ. UWIELBIANY POLSKI AKTOR ANDRZEJ STRZELECKI PRZEGRAŁ Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ

Przypomnij sobie: SMUTNE WIEŚCI NAPŁYNĘŁY Z EPISKOPATU POLSKI. STOLICA APOSTOLSKA POGRĄŻYŁA SIĘ W ŻAŁOBIE

Portal "Życie" pisał również: CZY PRZEWIDYWANIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO TYM RAZEM OKAŻĄ SIĘ TRAFNE? JAKIE WIEŚCI MA DLA NAS JASNOWIDZ? JEGO WIZJE SĄ ZASKAKUJĄCE