Sen odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Przyjęło się mówić, że sen to zdrowie. Kiedy śpimy nasz mozg porządkuje zebrane w ciągu dnia informacje, a ciało odpoczywa.

Niewystarczająca ilość snu negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Kiedy budzimy się nie wyspani, czujemy przemęczenie. Za to odpowiadają także częste nocne pobudki. Jakie są ich najczęstsze przyczyny?

Najczęstsze przyczyny nocnych pobudek

Jednym z najczęstszych powodów, dla których budzimy się w nocy jest częstomocz. Może on być przyczyną wielu chorób. Między innymi może być on symptomem cukrzycy czy zapalenia pęcherza. W obu przypadkach należy udać się do specjalisty.

Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl
Sen. Źródło: wsieci24.pl

Powodem nocnych pobudek może być tak że wysoka temperatura. Kiedy w naszym pokoju utrzymuje się wysoka temperatura jakość naszego snu jest znacznie gorsza niż w przypadku temperatury optymalnej. Dlatego warto wietrzyć pomieszczenie przed pójściem spać czy pomyśleć o klimatyzacji, które przyniesie ukojenie w letnie noce.

Powodem, dla którego budzimy się w nocy są także problem z oddychaniem. Mogą one wynikać między innymi z przeziębienia czy też alergii lub kłopotów sezonowych. Powodem dla którego budzimy się w nocy jest także bezdech senny. Osoba cierpiąca na tę przypadłość na moment przestaje oddychać, a następnie bierze głęboki oddech, co powoduje przebudzenie.

Jak informował portal „Życie”: O NIESTANDARDOWYCH ZASTOSOWANIACH HERBATY WIEDZĄ NIELICZNI. CUDOWNA ROŚLINA, KTÓRA NIE TYLKO ŚWIETNIE SMAKUJE, ALE ROZWIĄZUJE DOMOWE PROBLEMY