Księżna Diana zmarła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku. Wokół jej śmierci krąży wiele plotek oraz domysłów.

Życie księżnej Diany nie przypominało wcale bajki. Jej losy śledziło miliony wielbicieli na całym świecie, a sama księżna wzbudzała sporo emocji. Kochały ją tłumy, nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale również w innych zakątkach globu. Pomimo upływającego czasu nie słabnie zainteresowanie jej życiem i śmiercią.

Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl
Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl
Księżna Diana. Źródło: jastrzabpost.pl

Jej małżeństwo z księciem Karolem praktycznie od samego początku borykało się z problemami. Musiała się godzić nie tylko ze zdradami męża, ale również z ciągłym zainteresowaniem ze strony mediów. Z trudem znosiła zamknięcie w złotej klatce, choć to właśnie małżeństwo z księciem Karolem przyniosło jej największe szczęście – synów Williama i Harry’ego.

Do dziś w mediach znaleźć można różne teorie spiskowe odnoszące się do śmierci Diany 31 sierpnia 1997 roku w wypadku samochodowym we Francji. Sugeruje się w nich, że za śmierć księżnej odpowiada rodzina królewska.

Historia zdjęcia śpiącej księżnej Diany

Na zdjęciu księżnej Diany, które pochodzi z 1981 roku, widać ją podczas snu. Fotografię wykonano w listopadzie 1981 w Muzeum Victorii i Alberta. Jak zauważa Vogue, wyglądała niczym Śpiąca Królewna naszych czasów.

Księżna Diana. Źródło: Youtube
Księżna Diana. Źródło: Youtube
Księżna Diana. Źródło: Youtube

już księżną – musiała pamiętać o wszelkich konwenansach, była pod ostrzałem mediów.

Być może zasnęła, by choć na chwilę uwolnić się od codzienności.

- Nie chciałam nikogo zawieść. Czułam się zmuszona do tego, żeby pojawiać się wszędzie tam, gdzie było to ode mnie oczekiwane – opowiadała później Diana.

Księżna Diana. Źródło: vogue.pl
Księżna Diana. Źródło: vogue.pl

Zaledwie osiem miesięcy po wykonaniu zdjęcia urodził się książę William. W chwili robienia fotografii nikt jeszcze nie wiedział, że jest w niej nowe życie.

Przypomnij sobie o… MĘŻCZYZNA CHCIAŁ PRZYŁAPAĆ GOSPOSIĘ NA GORĄCYM UCZYNKU. ZAMONTOWAŁ KAMERY I OBEJRZAŁ NAGRANIE, NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI

Jak informował portal Życie: CZY ANTYCHRYST JUŻ SIĘ NARODZIŁ? PRZEPOWIEDNIA JEANE DIXON ZACZYNA SIĘ SPEŁNIAĆ? CO NAS CZEKA

Portal Życie pisał również o… SEBASTIAN KARPIEL-BUŁECKA STRACIŁ WAŻNĄ KOBIETĘ. TO JEJ ZAWDZIĘCZA WSZYSTKO, CO MA. CO SIĘ STAŁO