Chyba mało kto darzy sympatią muchy. Jak wiemy, owady te są istnym siedliskiem zarazków. Jak więc ograniczyć kontakt z tymi owadami?

Niebezpieczne muchy

Muchy same w sobie nie stanowią zagrożenia dla człowieka, jednak jak się okazuje na ich odnóżach oraz skrzydłach obecne są niezliczone ilości drobnoustrojów, które mogą być przyczyną wielu chorób.

Od dzieciństwa mamy uczyły nas, żeby chronić jedzenie przed tym, aby siadały na nim muchy właśnie z powodów higienicznych.

Jak donosi portal Interia.pl, amerykańscy naukowcy pracujący na Eberly College of Science w Pensylwanii dowiedli w swoich badaniach, że dotychczas nie wiedzieliśmy o tym jak dużą ilość bakterii potrafią przenosić muchy.

Jak się okazuje, najbardziej groźne są muchy domowe, które spotykamy na co dzień żyjąc w dużych miastach. Są one bowiem siedliskiem niesamowicie groźnych dla człowieka patogenów.

W jaki sposób zagrażają nam te owady?

Owady te najłatwiej przenoszą drobnoustroje chorobotwórcze właśnie tam, gdzie jest duże zaludnienie. Duże aglomeracje to więc idealne dla nich miejsce.

Co ciekawe, podczas badań naukowych okazało się, że na odnóżach oraz skrzydłach owadów znajdowały się oprócz bakterii, które wywołują choroby układu pokarmowego, również te które przyczyniają się do powstawania wrzodów, jak np. Helicobacter pylori.

Okazuje się jednak, że naukowcy mają dla nas także dobrą wiadomość. Muchy mogą być bowiem wykorzystywane do wczesnej diagnostyki oraz ostrzegania ludzi o możliwości wystąpienia zagrożenia bakteriologicznego na danym terenie.

Jak skutecznie ustrzec się przed tymi owadami? Najlepszym sposobem jest montowanie moskitier w oknach, dzięki którym muchy nie będą wpadać nam do domów i siadać na jedzeniu. Przez co skutecznie ograniczymy roznoszenie się chorób przez te owady. Niezwykle ważne jest także osłanianie naszego jedzenia np. podczas grilla, czy też pikników w parku.

Przypomnij sobie o… ŚWIETNY PRODUKT DLA TWOICH ROŚLIN. TA SÓL POMOŻE CI W WIELU OGRODOWYCH PROBLEMACH

Jak informował portal Życie: JAK W ODPOWIEDNI SPOSÓB PRZYRZĄDZIĆ KURCZAKA? WIELE OSÓB NIE WIE, ŻE POPEŁNIA POWAŻNY BŁĄD

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT