Komary potrafią naprawdę uprzykrzyć nam życie. Dają się we znaki szczególnie podczas wycieczki nad wodę lub gdy wybierzemy się na działkę albo do ogródka, choć coraz częściej wlatują także do mieszkań.

Gdy jeden z nich znajdzie się w pomieszczeniu, dźwięk, który wydaje podczas latania, może nawet przeszkadzać nam w zaśnięciu. Brzęczenie komara nad uchem to niezwykle irytująca rzecz.

Komary żywią się ludzką krwią. Jeśli nas ukłują, to później zostanie co najmniej czerwony, swędzący bąbel, a w skrajnych przypadkach – przy uczuleniu na ich ukąszenia – może to wyglądać o wiele gorzej.

Skuteczne sposoby na komary! / english.alarabiya.net
Skuteczne sposoby na komary! / english.alarabiya.net

Jak odstraszyć komary?

Istnieje wiele środków, które pozwolą odstraszyć komary. Mniej lub bardziej skuteczne gotowe rozwiązania mają jednak minusy – często towarzyszy im drażniący zapach, mogą również być szkodliwe dla zwierząt oraz dzieci. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak działają słynne lampy owadobójcze.

Jak działa lampa owadobójcza?

Zadaniem lampy owadobójcze jest wabienie usunięcie owada. Gdzie się to dzięki zamontowanej w lumpie świetlówce UV-A, emitującej ultrafiolet, który jest bezpieczne dla ludzkiego oka i ma silnie przeciągające owady działanie.

Używanie lamp jest bezpieczny. Lampy nie posiadają żadnych szkodliwych substancji. Można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów lamp. Pierwszą z nich jest lampa rażąca, która usuwa owada za pomocą porażenia go prądem. Jej mechanizm przypomina ten zastosowany w elektrycznych łapkach na muchy. Kolejnym rodzajem lamp są lampy ledowe, w których środku znajduje się lep wabiący owady. Kiedy owoc znajdzie się w środku lampy nie ma możliwości abym mógł się z niej wydostać. Istnieją także lampy śmigłowe, które zwabia do środka owady przy pomocy silnego powiewu wiatru. Owady nie mogą się z niej także swobodnie wydostać.

Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube
Komar. Źródło: Youtube

Jak informował portal „Życie”: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ