Małżeństwo wszystko zmienia – przekonuje się o tym każdy, kto staje na ślubnym kobiercu. Czasami jednak jest to zupełnie inny typ zmian – niekiedy sami nie spodziewaliśmy się, że do nich dojdzie. Tak było w przypadku tej pary.

Mąż nie odzywał się do żony po ślubie

Oczywistym jest, że kłótnie oraz drobne sprzeczki i niezrozumienie to chleb powszedni w każdym związku – czasami niemal nie da się tego uniknąć. Należy jednak pamiętać o wzajemnym szacunku i zrozumieniu, a gdy dojdzie do konfliktu, starać się szybko i trwale nad nim zapanować.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Ważnym elementem każdej relacji jest rozmowa. Warto unikać „cichych dni”, a zamiast tego próbować dojść do porozumienia. Co jednak, gdy druga połówka milczy przez… 20 lat?

Taka historia, opisywana przez portal Lelum.pl, przydarzyła się pewnej parze z Japonii. Otou oraz Katayama Yumi to małżeństwo, które osiedliło się w miasteczku Nara w południowej Japonii.

Choć brzmi to abstrakcyjnie, mężczyzna krótko po ślubie, gdy na świat przyszło dziecko pary, przestał odzywać się do żony. Najmłodszy syn pary, Yoshiki, zdecydował się, że zrobi, co w jego mocy, by sytuacja się odmieniła i rodzice zaczęli się do siebie odzywać.

Źródło: Youtube
Źródło: Youtube

Para bardzo oddalała się od siebie, choć żyli pod jednym dachem. Yoshiki napisał do lokalnej telewizji, a ekipa pracująca nad popularnym programem uznała, że zaaranżuje parze spotkanie w parku, do którego zakochani udali się przed laty na pierwszej randce. Dzieci milczących małżonków były w pobliżu; otrzymały one specjalne słuchawki, by słyszeć, co powiedzą ich rodzice.

- Nie rozmawialiśmy od bardzo dawna. Byłaś tak zajęta dziećmi. Pewnie sprawiały sporo trudności. Chcę, żebyś wiedziała, że jestem ci wdzięczny za wszystko – zaczął rozmowę mężczyzna.

Dodał, że jego żona poświęcała się dzieciom, on zaś czuł się odrzucony – milczenie miało być formą kary dla kobiety. I choć część internautów potrafi go zrozumieć, to jednak większość uważa, że jego zachowanie było przejawem egoizmu.

Przypomnij sobie o… RAFAŁ TRZASKOWSKI I MAŁGORZATA TRZASKOWSKA MOGĄ JUŻ ROZPOCZĄĆ ŚWIĘTOWANIE. MAJĄ POWODY DO RADOŚCI

Jak informował portal Życie: KURIOZALNA SYTUACJA MOŻE STAĆ SIĘ UDZIAŁEM LEKARZY PRZEZ „TARCZĘ 4.0”. MOGĄ NAWET ODBYĆ KARĘ POZBAWIENIA WOLNOŚCI, EKSPERCI OSTRZEGAJĄ

Portal Życie pisał również o… DZIWNY NALOT NA POPULARNYCH OWOCACH POWINIEN NAS MOCNO ZANIEPOKOIĆ. JEST NIEKORZYSTNY DLA NASZEGO ZDROWIA