Fakt, że kobiece ciało jest przystosowane do ciąży oraz porodu, nikogo nie dziwi – wszak to właśnie kobiety są płcią, która nosi pod sercem potomstwo, a następnie rodzi je, karmi oraz wychowuje. Jednak czasem aż ciężko uwierzyć, jak wielkim cudem jest to, co potrafi żeński organizm. To dowód na to, że natura świetnie sobie radzi.

Pewna kobieta z Wielkiej Brytanii, Emma Fearon, urodziła ponad 5-kilogramowe dziecko. Jej ciało stało się dowodem na to, że przyroda wie, co robi.

Kobieta urodziła ponad 5-kilogramowe dziecko

Jak podaje portal Parenting.pl, Emma Fearon stała się mamą jednego z największych dzieci w całej Wielkiej Brytanii. Jej syn zaraz po porodzie ważył aż 5,18 kg.

34-latka miała już dwoje dzieci, był to więc jej trzeci poród. Nie do wiary, jak świetnie przyjęło go ciało kobiety – okazuje się, że żeński organizm potrafi stawić czoła ogromnym wyzwaniom. Zdecydowała się na domowy poród w basenie.

Źródło: parenting.pl
Źródło: parenting.pl

„Urodziłam syna w basenie z położną, która miała tylko pół godziny” – opowiadała kobieta niedługo po swoim porodzie.

Emma Fearon niemal nie korzystała ze środków wspomagających – jedynym, którego użyto, było podanie jej kilku wdechów tlenu, mającego wykazać działanie przeciwbólowe.

Ku zdziwieniu położnej, kobieta nie potrzebowała szwów po porodzie.

„To pokazuje, do czego zdolne są ciała kobiet i uspokaja przyszłe matki, które oczekują dużych dzieci” – mówiła Emma Fearon.

Kobieta miała za sobą już dwa porody. Podczas pierwszego z nich niezbędne było użycie kleszczy, konieczne było nacięcie krocza, które poskutkowało powstaniem dużej blizny. Drugi poród, także w szpitalu, odbył się bez komplikacji. To dało Emmie możliwość wzięcia pod uwagę porodu w domu.

„Bardzo się cieszyłam, że mogłam rodzić w domu, ponieważ musiałabym pójść sama do szpitala, bo mój mąż pozostałby w domu z córkami” – mówiła.

Źródło: parenting.pl
Źródło: parenting.pl

W czasie ciąży kobieta uczyła się technik porodowych oraz współpracowała z dwiema niezależnymi położnymi. Po odejściu wód Emma postawiła na hypnobirthing – naturalną technikę relaksacyjną.

Cały poród trwał tylko 2,5 godziny.

„Położne bardzo mnie wspierały i nie przejmowały się rozmiarem dziecka. Oboje uważały, że ciało kobiety nie stworzy dziecka, którego nie może urodzić, chociaż żadna z nas nie przypuszczała, że syn okaże się taki duży” – wyznała.

Dziecko Emmy i jej męża otrzymało imię Atticus. Chłopiec przy porodzie ważył aż 5,18 kg, jednak jego siostry także były duże, ważyły 4,8 oraz 4,9 kg.

Przypomnij sobie o… NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O RODZINIE ADAMA MAŁYSZA. CO Z CÓRKĄ I ŻONĄ SKOCZKA?

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: CZEKA NAS POPRAWA POGODY. CO JESZCZE ZAPOWIEDZIANO W PROGNOZIE NA WTOREK

Portal Życie pisał również o… MILIONY POLAKÓW ZŁAPIĄ SIĘ ZA KIESZENIE OD 1 LIPCA. WŁADZE NAKŁADAJĄ NA WSZYSTKICH OBYWATELI WYŻSZY PODATEK, WIADOMO, ZA CO ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ