Jak podaje portal „Pikio”, po informacji o zakażeniu koronawirusem u Adama Małysza, w mediach pojawiły się niepokojące informacje dotyczące córki i żony skoczka. Czy Karolina Małysz i Iza Małysz również zostaną objęte kwarantanną?

Adam Małysz zakażony

Adam Małysz za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informacje o tym, że potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem. Sportowiec w ostatnim czasie miał kontakt z kadrą narciarską – widział się z nią 12 czerwca w Zakopanym. 12 osób z kadry i tyle samo z obsługi czeka w Wiśle na decyzje wydane przez Sanepid.

Wszyscy spotkali się w poniedziałek i ustalili, że kadra zostanie w hotelu na dłużej. Zgrupowanie trwa do piątku, ale może zostać przedłużone. W tym momencie sytuacja jest uporządkowana” - poinformował sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w...

Gepostet von Adam Małysz am Montag, 22. Juni 2020

Rodzinna kwarantanna?

Jan Winkiel przekazał, że do zakażenia u Adama Małysza mogło dojść w wyniku kontaktu z burmistrzem Wisły, Tomaszem Bujokiem. Pozytywny wynik u Adama Małysza w grupie zagrożenia znalazły się również żona skoczka Iza oraz jego córka Karolina.

W ostatnich dniach Adam Małysz miał bezpośredni kontakt z żoną Izą Małysz oraz córką Karoliną. Obie będą musiały poddać się testom na koronawirusa SARS-CoV-2. Możliwe także, że obie zostaną objęte kwarantanną, jako osoby z kontaktu, choć ostateczną decyzję podejmie Sanepid.

YouTube

Jak myślicie, jaką decyzje podejmą służby sanitarne?

To też może cię zainteresować: Kamil Stoch zaraził się od Adama Małysza? Jest oficjalne stanowisko, fani skoków drżą w napięciu o zdrowie mistrzów z Wisły i Zębu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: GIS zdecydował o pilnym wycofaniu popularnego produktu spożywczego. Może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia

O tym się mówi: Małopolska: to jeszcze nie koniec powodzi. Nowe dane dla regionu