Mrówki odgrywają wazna role w ekosystemie. Niestety nie zawsze idzie to w parze z pozytywnymi rezultatami, zwłaszcza w naszych domach czy ogrodach, w których mrówki potrafią wyrządzić niemałe szkody. Na szczęście istnieją niezawodne sposoby na to, by raz na zawsze pozbyć się ich z naszego gospodarstwa. Jakie?

Mrówki screen Rzeczpospolita
Mrówki screen Rzeczpospolita

drożdże

Tak, drozdze to jeden z lepszych patentów pozwalających na pozbycie się z naszych domów mrówek. Wystarczy, że na bazie tego produktu przygotujemy, miksturę, a raz na zawsze pozbędziemy się problemu z mrówkami. Do przyrządzenia magicznego środka wystarczy przygotować trzy składniki takie jak: 100 g drożdży, cukier (w ilości 100 g) oraz litr wody.

Drożdże wystarczy zmieszać z cukrem i zalać wodą. Odstawic na okolo godzine leżakowanie a następnie przelać w miseczki i ustawić w miejscach odwiedzanych przez mrówki. Gotowe.

mąka

Świetnym środkiem w walce z mrówkami okazuje sie być mąka kukurydziana. Wystarczy w miejscach obleganych przez mrówki rozsypać mąkę kukurydzianą, a nieproszeni goście znikną w mgnieniu oka.

przyprawy

Nie ma nic bardziej odstraszającego mrówki, jak intensywnie pachnące i aromatyczne przyprawy, a także świeże zioła, do których owady nie pałają największą miłością. Wystarczy rozsypać przyprawy lub ustawić zioła w miejscach, w których znajdują się mrówki i gotowe.

To też może cię zainteresować: STAN ZDROWIA ANDRZEJA STRZELECKIEGO NIE JEST NAJLEPSZY. AKTOR WYZNAŁ PRAWDĘ W ROZMOWIE Z TVP