Jak podaje "Lelum", smutna wiadomość o śmierci Krystyny Krupskiej-Wysockiej obiegła media. Aktorka, reżyserka i scenarzystka zmarła w wieku 84 lat.

Polska reżyserka nieżyje

Film polski

Krystyna Krupska-Wysocka osobiście wyreżyserowała takie seriale, jak "Żuraw i czapla", czy "Skutki noszenia kapelusza w maju". Za te produkcje wielokrotnie otrzymała nagrodę. Była jedną z pierwszych kobiet, która w Polsce odniosła sukces jako reżyserka.

W 2018 roku, Jacek Bromski wręczył jej Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za znamienite osiągnięcia artystyczne. Mało kto wie, że artystka brała udział w reżyserowaniu ulubionego serialu Polaków, "Czterej pancerni i pies". Była wówczas na planie zaangażowana jako II reżyser. Aktywnie działała w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

W 2011 roku odznaczono ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla kultury narodowej, za osiągnięcia w twórczości artystycznej".

O śmierci Krystyny Krupskiej-Wysockiej poinformował serwis filmpolski.pl na swojej stronie, na której czytamy:

9 czerwca zmarła w Warszawie w wieku 84 lat reżyserka Krystyna Krupska-Wysocka. Z kinematografią związana była od końca lat 50., pracowała przede wszystkim jako II reżyser, m.in. na planach "Czterech pancernych i psa", "Zazdrości i medycyny", "Jak daleko stąd, jak blisko", "Doliny Issy" i "Lawy". Samodzielnie wyreżyserowała m.in. serial "Żuraw i czapla" oraz "Skutki noszenia kapelusza w maju". Była aktywną działaczką Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

filmpolski.pl

O tym pisaliśmy: Książę Karol siądzie na tronie, a co będzie z Camillą?Jaka jest różnica między Dianą, a Camillą? Eksperci zabrali głos w tej sprawie

Żerknij też tutaj: Jurek Owsiak osiągnął kolejny duży sukces. Fundacja WOŚP zyskała na tym setki tysięcy złotych. O co chodzi

Przypominamy o: Synoptycy wprowadzają dla Polski pierwszy stopień zagrożenia. Nadchodzą niebezpieczne burze