Kwiaty potrafią być piękną ozdobą domu lub ogródka, gdy są odpowiednio pielęgnowane. Wiele z nas chciałoby, by wyglądały jeszcze lepiej, co można osiągnąć przez pewne triki.

Okazuje się, że istnieją dobre domowe sposoby, których można używać, by rośliny były jak najpiękniejsze. Sąsiedzi umrą z zachwytu.

Donice

Aby kwiaty mogły rosnąć potrzebna jest im odpowiednia donica. Warto wybierać takie, które urozmaicone są o odpowiednie otwory odpływowe, które pozwolą roślinom na pozbycie się nadmiernej ilości wody czy też napowietrzą ich korzenie.

Odpowiednie podlewanie

Jedną z kluczowych kwestii jest dobra pielęgnacja kwiatów – m.in. odpowiednie podlewanie. Standardowo podlewa się kwiaty raz w tygodniu, chyba, że mają nietypowe potrzeby – wtedy należy zmienić tę częstotliwość, tak, by zaspokoić potrzeby swoich roślin.

Warto pamiętać, że lepiej jest dać im nieco za mało wody niż za dużo – w tym drugim przypadku korzenie zgniją szybciej.

Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube

Odpowiednie nawożenie

Jak podaje portal Styl.pl, warto jest wypróbować domowe nawozy do kwiatów – jedną z propozycji mogą być pokruszone skorupki od jajek włożone do ziemi lub w formie wywaru. Jak przygotować taką miksturę? Zalać pokruszone skorupki jaj wodą, odłożyć do chłodnego miejsca na 2 tygodnie, a po upływie tego czasu podlać kwiaty tym wywarem.

Inne rozwiązanie to wysypanie dołu donicy i góry ziemi fusami z kawy. Kolejna metoda to podlewanie kwiatów wywarem ze skorki banana.

Jak pozbyć ssie szkodników?

Dobrym rozwiązaniem przeciw szkodnikom jest włożenie ząbka czosnku do doniczki lub wykorzystanie mikstury – zalanie ząbka czosnku sporą ilością wody, odczekanie nocy i następnie podlanie tym roztworem roślin.

Obrywanie suchych lub zwiędłych kwiatostanów

Bieżące usuwanie obumarłych kwiatostanów, hamuje wytwarzanie nasion oraz oszczędza energie rośliny. Dzięki temu rośliny będą mogły wykorzystać zaoszczędzoną energię na wyprodukowanie kolejnych, nowych kwiatów.

Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube
Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube
Kwitnące kwiaty. Źródło: Youtube

To też może cię zainteresować: ZUPEŁNIE NOWE ZASADY W SKLEPACH. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI OGŁOSIŁ ZMIANY W PROWADZENIU HANDLU PODCZAS PANUJĄCEJ SYTUACJI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KIEDY PÓJDZIEMY DO TEATRU, KINA LUB NA KONCERT? MINISTER KULTURY PIOTR GLIŃSKI PODAŁ DATĘ