Czy jeśli we śnie widzimy zmarłych to udało się nam uzyskać z nimi kontakt i połączyć się między światem żywych i martwych? A może to tylko wytwór naszej wyobraźni i podświadomości? Badania na ten temat przedstawiają specjaliści portalu Circulo de Busqueda, zajmującego się badaniem życia po śmierci, cytowani przez portal Onet.pl.

Choć wiemy, że bliscy, którzy odeszli właśnie poprzez sen mogą się z nami kontaktować to często trudności nastręcza nam odróżnienie tego, czy naprawdę doszło do nadprzyrodzonego kontaktu między żywymi i umarłymi czy też jest to wytwór naszej wyobraźni, podbudowywany podświadomością.

Kiedy zmarli naprawdę się z nami kontaktują, a kiedy sen to tylko wytwór wyobraźni? O tym specjaliści z portalu zajmującego się życiem po śmierci

Faktem jest, że sen to najlepszy moment dla zmarłych, którzy weszli już do świata wyłącznie duchowego na kontakt z nami, żywymi. Jak przekonują badacze, w trakcie każdej nocy dochodzi do opuszczenia naszego ciała fizycznego przez ciało astralne, czego zupełnie nie pamiętamy i na jawie nie zdajemy sobie z tego sprawy. Gdzie wówczas zmierzamy? W stronę przestrzeni astralnej, gdzie przebywają istoty bez ciała. Zatem poszukiwanie zmarłych najbliższych odbywa się właśnie tu.

Jak przekonują specjaliści istnieje kilka elementów, które zaburzają komunikację ze zmarłym, przez co możemy go ani nie zobaczyć, ani nie usłyszeć. Głównym czynnikiem jest nas stan psychiczny na jawie pod odejściu ukochanej osoby. Żałoba, żal i negatywne emocje blokują dostęp do tej osoby w formie duchowej w trakcie snu.

Istnieje jednak wiele snów, które stanowią tylko obraz naszej imaginacji sennej. Jak je odróżnić? Specjaliści portalu mówią o sześciu czynnikach, które świadczą o tym, że mieliśmy kontakt ze zmarłym.

Po pierwsze – po pobudce nie pamiętamy szczegółów.

Po drugie – jesteśmy spokojni, radośni i zadowoleni.

Po trzecie – nasza świadomość rozumie, że to na pewno był kontakt.

Po czwarte – kontakt ze zmarłym i jego przekaz są dobre i pozytywne, dają nadzieję na połączenie w przyszłości.

Po piąte – zapamiętujemy to doznanie na bardzo długo, czasem nawet pamiętamy o nim latami

Po szóste – uzyskujemy informacje, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Czasem pojawiają się nieznane symbole.

Przypomnij sobie o… SZCZEGÓLNA MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA. DZIĘKI NIEJ OTRZYMAMY POMOC W PILNYCH SPRAWACH

Jak informował portal Życie: TEN CHŁOPIEC MIESZKA W NIEBIE I OPOWIEDZIAŁ, CO CZEKA NAS PO DRUGIEJ STRONIE. JEGO OPIS WPRAWIA W OSŁUPIENIE

Portal Życie pisał również o… BOSKIE OBJAWIENIE W NORWEGII. ZASKAKUJĄCE ZNAKI NA NIEBIE