Jak podaje portal „Pikio”, rodzice wspólnie z nastoletnimi dziećmi postanowili odwiedzić dom nieżyjącej babci, mieszczący się w mieście Vendome koło Doliny Loary, na południowy zachód od Paryża. Kwarantanna zmusiła ich do pozostania w domu i umilania sobie czasu zgłębianiem jego tajemnic. To, co nastolatkowie znaleźli między prześcieradłami, zaskoczyło wszystkich.

Niezwykły skarb

W jednym z pomieszczeń dzieci znalazły całkiem sporo starych prześcieradeł, które miały trafić do śmieci. Pozwolono im się nimi pobawić i wybudować z nich „bazę”. Nikt nie spodziewał się, że kryje się w nich coś tak cennego.

W prześcieradłach starsza pani schowała złoto. Początkowo dzieci nie specjalnie przejęły się znaleziskiem i powiedziały o nim ojcu dopiero po kilku godzinach. Ten był pewien, że chodzi o ozdobne podstawki pod sztućce, które tak uwielbiała jego matka. Znalezisko okazało się znacznie cenniejsze.

YouTube/ BFMTV

Cenne znalezisko

Mężczyzna postanowił zwrócić się o pomoc do eksperta. Lokalny licytator oglądając zdjęcia ocenił, że znalezisko może być cenniejsze niż przypuszczano. Dwie, ważące po kilogramie sztabki złota pochodziły z 1967 roku, a ich wartość sięgała ponad 100 tysięcy euro, co daje około pół miliona złotych.

Złoto ma trafić na licytację, która odbędzie się w Venome już w czerwcu. Eksperci nie mają wątpliwości, że sztabka może osiągnąć cenę nawet 54 tysięcy euro. Dzieci zdecydowały, że część pieniędzy z aukcji przeznaczą na ogrodowy basen.

YouTube/ BFMTV

Chcielibyście znaleźć podobny skarb?

To też może cię zainteresować: Jako 105 latek miał trafić do domu opieki. Postanowił przyjechać do Polski i całkowicie zmienić swoje życie. Jak wygląda jego życie po 4 latach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Stanowcze słowa Łukasza Szumowskiego. Minister zdrowia powiedział wyraźnie, co myśli o medialnej nagonce na jego rodzinę