Niemal codziennie możemy natknąć się na zalecenia dietetyków dotyczące spożywania warzyw i owoców. Specjaliści trąbią, by codziennie dostarczyć organizować 5 porcji warzyw i owoców, by zachować zdrowie.

Czy aby na pewno? Wszyscy wiemy, ile „chemii” ładuje się w warzywa i owoce, by dotarły do nas jak najładniejsze, zdrowo wyglądające, zachęcające do kupna i zgodne z wymogami Unii Europejskiej w zakresie norm wielkości. Mięsożercy waśnie to podają za koronny argument przeciwko diecie roślinnej. Jak zatem zjeść ciastko i mieć ciastko?

Niestety, nie każdy z nas m możliwość uprawy własnych warzyw i owoców, czy też przywiezienia ich od babci ze wsi. Ogromna większość Polaków korzysta z oferty dostępnej na bazarach i w sklepach, nie wiedząc do końca, co kupuje i później zjada. Teoretycznie istnieją również sklepy z żywnością bio, jednak zbyt ładne warzywa i owoce nawet tam mogą zastanawiać, czy da się coś podobnego wyhodować bez chemicznej ingerencji?

Na rynku dostępne są specjalne preparaty do mycia warzyw i owoców, oparte na naturalnych składników. Kosztują jednak często kilkadziesiąt złotych za butelkę!

Prosty patent na usunięcie pestycydów i innych środków ochrony roślin. Tak będzie jeść zdrowiej!

Tak można pozbyć się znacznej większości środków ochrony roślin i innej chemii używanej często przez producentów i plantatorów w celu zabezpieczenia warzyw i owoców przed szkodnikami.

Do usunięcia bytujących na warzywach i owocach bakterii typu E. Coli czy Salmonella wystarczy przygotować roztwór wody i octu – na litr wody wystarczy 100 ml octu. Wrzucamy do niego jarzyny i owoce na 3 minuty, myjąc je.

Aby usunąć pestycydy trzeba przygotować odwrotność, czyli roztwór zasadowy – w litrze wody trzeba rozpuścić czubatą łyżkę sody i umyć w tej mieszaninie warzywa i owoce przez kolejne 3 minuty.

Potem opłukać warzywa i owoce pod bieżącą wodą jak zwykle. I już – gotowe!

Przypomnij sobie o… CZY KONWALIE SĄ NIEBEZPIECZNE? LEKARZE PRZEKAZUJĄ WAŻNĄ INFORMACJĘ, KTÓRA MOŻE WPŁYNĄĆ NA TWOJE ZDROWIE

Jak informował portal Życie: IMGW OSTRZEGA: GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY JUŻ DZIŚ. GDZIE I KIEDY TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PRZEŁOMU

Portal Życie pisał również o… SEZON NA KLESZCZE W PEŁNI. FAKTY I MITY, O KTÓRYCH WARTO WIEDZIEĆ, JEŚLI MAMY Z NIMI KONTAKT